XI Bieg „Tropem Wilczym”

W dniu 5 marca 2023 roku w wielu miastach w Polsce jak i na całym świecie odbyły się XI biegi upamiętniające pamięć Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

You are currently viewing XI Bieg „Tropem Wilczym”

Wśród tych miast nie mogło zabraknąć Bogatyni, która już po raz ósmy była organizatorem lokalnym. Bogatyński zalew zgromadził w niedzielny ranek około 150 biegaczy, którzy przybyli z całymi rodzinami.

Po uroczystym otwarciu, odczytaniu listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza i odśpiewaniu hymnu zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Bieg organizowany był na trzech dystansach.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci w „Biegu Małego Wilczka”. Wszyscy biegacze udekorowani zostali pamiątkowymi medalami oraz słodkim poczęstunkiem.

Kolejną odsłoną był bieg historyczny na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Trzecim, najdłuższym dystansem była trasa o długości 3926 m. Zwycięzcy tego biegu nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami.

Najszybsze trzy panie to kolejno: Edyta Chmura-Cichosz, Anna Choja i Maja Czarniecka.
Wśród mężczyzn zwyciężył Adrian Szydłowski, który wyprzedził Marcina Bielawę i Jakuba Choję. Na wszystkich uczestników czekała gorąca wojskowa grochówka oraz kiełbasa pieczona przy partyzanckim ognisku. Każdy startujący otrzymał także pamiątkowy certyfikat uczestnictwa podpisany w artystyczny sposób przez pana Adama Kusiaka.

Bogatyńska edycja biegu „Tropem Wilczym” wpisała się w gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.

W imieniu organizatorów za pomoc przy organizacji biegu pragniemy podziękować: Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni, funkcjonariuszom Straży Miejskiej, Gminnemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania oraz ratownikom medycznym IZA-MED.

relacja: OSiR Bogatynia

Loading

Reklama
Reklama