Wizyta zgorzeleckich policjantek w Klubie Seniora

Policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły Klub Seniora w Zgorzelcu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia. Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia […]

You are currently viewing Wizyta zgorzeleckich policjantek w Klubie Seniora

Policjantki ze zgorzeleckiej komendy odwiedziły Klub Seniora w Zgorzelcu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”. Głównym celem wizyty było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z powiatu zgorzeleckiego bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zasadach jakimi należy się kierować, aby nie stać się ofiarą przestępców.

Tym razem policjantki ze zgorzeleckiej komendy w ramach działań prowadzonych pod nazwą „Pogranicze bezpieczne dla seniorów” odwiedziły członków Klubu Seniora ze Zgorzelca.

Funkcjonariuszki omówiły metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radziły, jak uchronić się przed utratą pieniędzy.

Podkreśliły, że sprawcy bardzo często wykorzystują więzi rodzinne, chęć niesienia pomocy, dobroć i łatwowierność osób starszych, by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak istotne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni i stanowczy. Tylko taka postawa może spowodować, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

Podczas wizyty policjantki rozmawiały również o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i zachęcały do noszenia elementów odblaskowych, które na zakończenie spotkania wręczyły seniorom.

Omówiono również funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu społeczeństwa z policjantami, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czy aplikacja Moja Komenda.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama