Trzech poszukiwanych dosięgnął miecz Temidy

We wtorek 21 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki z Zgorzelcu przyjęli od niemieckiej policji 31-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego, który po odbyciu kary pozbawienia wolności został wydalony z Niemiec w związku z kradzieżami na terytorium tego kraju.

You are currently viewing Trzech poszukiwanych dosięgnął miecz Temidy

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna od 2019 roku poszukiwany był trzema listami gończymi za kradzieże z włamaniem oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, stosowanie wobec niego przemocy lub gróźb. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań Polaka zatrzymano i doprowadzono do aresztu śledczego, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Kolejna poszukiwana osoba została w tym samym dniu zatrzymana przez funkcjonariuszy SG z Wrocławia-Strachowic podczas odprawy samolotu do Gruzji. 48-letni Gruzin był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i miał do odbycia karę 50 dni pozbawienia wolności, z możliwością jej zamiany na karę grzywny w wysokości 5 tys. złotych. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, cudzoziemiec skorzystał z tej możliwości i wpłacił na rzecz sądu wyznaczoną karę grzywny.

 

 

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach wspólnie z niemieckimi policjantami z Forst, również we wtorek 21 listopada, wykonując czynności służbowe na jednym z parkingów w powiecie żarskim wylegitymowali 33-letniego Polaka. Jak się okazało podczas kontroli, mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych i ma do zapłacenia zasądzoną karę grzywny w kwocie 1 tys. złotych. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, mężczyzna wpłacił żądaną kwotę grzywny na rzecz sądu.

por. SG Paweł Biskupik p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Loading

Reklama
Reklama