BOGATYNIA – Piknik tradycji świętojańskich

4 czerwca w Bogatyni odbył się „XI Międzynarodowy Piknik Tradycji Świętojańskich – Warsztaty Emerytowanych Nauczycieli”, zorganizowany w ramach polsko-czeskiego projektu pn. „Tradycyjnie i Integracyjnie w Trójstyku”.

You are currently viewing BOGATYNIA – Piknik tradycji świętojańskich

Pedagodzy-seniorzy z Polski i Czech, podobnie jak w poprzednich latach, integrowali się biorąc na warsztat tradycje świętojańskie. Sąsiedzkie spotkanie rozpoczęło się rozpaleniem ogniska i zaśpiewaniem ludowej piosenki. Emerytowani nauczyciele wspólnie wykonali tematyczne dekoracje. Warsztaty wicia wianków, rysunkowe, czy tworzenia bukietów, były doskonałą okazją by lepiej się poznać i szlifować plastyczne talenty. Odtańczone zostały również tradycyjne tańce, nie zabrakło „poszukiwania kwiatu paproci“ i serdecznych rozmów podczas wspólnej biesiady, która była doskonałą okazją do przywołania historii i tradycji regionu trójziemia.

 

 

W pikniku wzięli udział burmistrz Wojciech Dobrołowicz i wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak.

Wydarzenia odbyło się z inicjatywy Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bogatyni pod kierownictwem Zofii Werżanowskiej, przy wsparciu Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej UMiG. Nad organizacją warsztatów czuwała Iwona Sobczyk.

Projekt „Tradycyjnie i Integracyjnie w Trójstyku” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Program Interreg Republika Czeska – Polska 2021-2027.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama