Sukces MDP Ruszów na wojewódzkich zawodach pożarniczych w Zgorzelcu

W sobotę 17 czerwca 2023 r. na stadionie miejskim w Zgorzelcu rozegrano X Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTiF.

You are currently viewing Sukces MDP Ruszów  na wojewódzkich zawodach pożarniczych w Zgorzelcu

Do rywalizacji przystąpiło czternaście drużyn chłopięcych i jedenaście dziewczęcych. Młodzież rywalizowała w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Dodatkowo przeprowadzono trzecią konkurencję – musztrę strażacką. Powiat Zgorzelec reprezentowany był przez drużynę dziewczęcą i chłopięcą z MDP Ruszów – Gmina Węgliniec. Nasi młodzi strażacy spisali się rewelacyjnie stając aż sześciokrotnie na podium – dziewczęta: trzecie miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji ogólnej oraz pierwsze w konkurencji ćwiczenie bojowe i musztra, chłopcy: drugie miejsce (srebrny medal) w klasyfikacji ogólnej oraz pierwsze miejsce w ćwiczeniu bojowym i drugie w sztafecie. Na szczególną uwagę zasługuje super czas tj. 52,5 sekundy osiągnięty w ćwiczeniu bojowym przez ruszowskie dziewczęta, który to był najlepszym czasem zawodów w rywalizacji 25 drużyn. Komisję sędziowską powołał Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu. Wśród licznego grona kibiców na stadionie młodzież dopingowali nadbryg. M. Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, dh. T. Stanowski – Prezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu, bryg. A. Czułajewski – Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, dh. W. Błauciak – Prezes ZOP ZOSP RP w Zgorzelcu, A. Bieliński – Starosta Zgorzelecki, R. Gronicz – Burmistrz Zgorzelca oraz samorządowcy, sponsorzy, leśnicy, strażacy. rodziny młodzieży biorącej udział w zawodach .

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria – dziewczęta

I – MDP Szklary Dolne 1012,68 pkt. (Powiat Lubin)

II – MDP Rokitki 1010,20 pkt. (Powiat Legnica)

III – MDP Ruszów 1008,09 pkt. (Powiat Zgorzelec)

Kategoria – chłopcy

I – MDP Rokitki – 1040,80 pkt. (Powiat Legnica)

II – MDP Ruszów – 1032,70 pkt. (Powiat Zgorzelec)

III – MDP Niedźwiedzice 1018,79 (Powiat Legnica)

Klasyfikacja poszczególnych konkurencji:

Ćwiczenie bojowe : dziewczęta 1 – MDP Ruszów , chłopcy – 1 MDP Ruszów

Sztafeta pożarnicza : dziewczęta 1 – MDP Ptaszków , chłopcy MDP Rokitki

Musztra : dziewczęta 1 MDP Ruszów, chłopcy MDP Grodziec.

Serdecznie dziękuję opiekunom za przygotowanie młodzieży do startu w zawodach, organizatorom za nagrody i wspaniałą organizację oraz wszystkim którzy dopingowali na stadionie naszej młodzieży. Szczególne podziękowanie kieruję do młodzieży za pot wylany na treningach oraz ogromną determinację , wolę walki i radość po zwycięstwie.

J. Droś – OSP Ruszów

J. Wilk – Foto

Loading

Reklama
Reklama