Spędź weekend z nami w Europa-Mieście

Ledwo złapaliśmy oddech po festynie miejskim a na horyzoncie już kolejne atrakcje. Nie ma co się zastanawiać. Zobaczcie co się szykuje w Europa- Mieście w najbliższy weekend i wybierzcie coś dla siebie. Widzimy się!

You are currently viewing Spędź weekend z nami w Europa-Mieście

Koncert Finałowy Akcji Charytatywnej „Motyle”:

Szczególnie mocno polecamy Wam piątkowy koncert w Miejskim Domu Kultury. Jest to zwieńczenie całorocznej akcji zbierania środków na leczenie dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Tegoroczny finał Akcji Charytatywnej „Motyle” to koncerty, kawiarenka z poczęstunkiem prosto z serca oraz aukcje gadżetów i voucherów.

  • XI finał Akcji Charytatywnej „Motyle”
  • 19 maja 2023, w godzinach: 17:00 – 20:00
  • Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1

Więcej o wydarzeniu

 

Dziecięcy Maraton Rowerowy:

20 maja Zgorzelecka Grupa Rowerowa THCPromil zaprasza małych miłośników dwóch kółek na tegoroczną edycję Dziecięcego Maratonu Rowerowego. Zawody odbędą się na terenie Stadionu Miejskiego w Zgorzelcu.

Ważne! Każdy z uczestników zawodów musi posiadać kask rowerowy! Start pierwszego wyścigu o godzinie 11:00. Biuro zawodów (czynne od 9:30 do 10:30) znajdować się będzie przy wejściu na teren stadionu miejskiego.

Więcej o wydarzeniu

Koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Marleny Dietrich pt. Alchemia Miłości:

Po zeszłorocznym udanym koncercie, organizowanym w 25. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej, Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen pragną zaprosić na koncert piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej połączony z utworami z repertuaru Marleny Dietrich.

W sobotę 20 maja o godz. 19:00 utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej i z repertuaru Marleny Dietrich zabrzmią w Europamieście Zgorzelec-Görlitz w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, Zgorzelec).

Więcej o wydarzeniu

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Obchodzony 21 maja Międzynarodowy Dzień Muzeów to świetna okazja, by zaplanować sobie wizytę w muzeum lub muzeach. Stałe i specjalne wystawy muzealne w sąsiednim Gӧrlitz będą tego dnia udostępniane bezpłatnie. Warto skorzystać z okazji.

Więcej o wydarzeniu

Sportowo-Rekreacyjny Piknik Majowy

W najbliższą niedzielę, 21 maja, bądźcie z nami na skwerze ks. Popiełuszki podczas kolejnej edycji Sportowo-Rekreacyjnego Pikniku Majowego. Będziemy biegać, skakać, ćwiczyć, tańczyć, pokonywać tory przeszkód ale też odpoczywać przy ognisku czy podziwiając przygotowane pokazy. Przez cały czas trwania imprezy będzie można sprawdzić się na ściance wspinaczkowej i pograć w piłkę siatkową. No i oczywiście dodać sobie sił do dalszej zabawy kiełbaską upieczoną przy ognisku. Piknikowi towarzyszyć będzie również znane już naszym mieszkańcom Holi Święto Kolorów. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

  •     21 maja 2023
  •     Godz. 14:00 – 18:00
  •     Skwer im. Ks. J. Popiełuszki

Więcej o wydarzeniu

parkrun Park Nadnyski Zgorzelec

Jak co sobotę zgorzeleccy biegacze zachęcają do wspólnego biegu na dystansie 5km. Start 9:00, Miejsce: Park Nadnyski, (poniżej Mostu im. Jana Pawła II). Udział: bezpłatny.

Więcej na profilu fb.

#SeeYouInZgorzelec #conaweekend

Informacja zostanie wysłana w bezpłatnym systemie SMS Zgorzelec  –zapisz się sms.zgorzelec.eu

Loading

Reklama
Reklama