Trwa policyjna akcja „Znicz 2023”

Od wtorku policjanci z powiatu zgorzeleckiego prowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Znicz 2023”. W tym czasie nasila się ruch w okolicach nekropolii, dlatego funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach naszego powiatu.

You are currently viewing Trwa policyjna akcja „Znicz 2023”

W tym roku ogólnopolska akcja „Znicz 2023” rozpoczęła się 31 października i potrwa do 2 listopada. W tym okresie policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas tych szczególnych dni zadumy i pamięci o zmarłych.

 

 

Podczas akcji policjanci ruchu drogowego pełnią służbę zarówno na drogach dojazdowych do miasta, jak i w okolicach cmentarzy. Działania podejmowane przez funkcjonariuszy mają przede wszystkim charakter pomocowy, jednak policjanci będą egzekwować przestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza na obszarze zabudowanym, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci, od kierowców trzeźwości za kierownicą, właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdów, stosowania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani są również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze patrolują okolice cmentarzy i terenów przykościelnych.

Pamiętajmy, że obchody Dnia Wszystkich Świętych to także czas, kiedy musimy zachować szczególną czujność, aby nie stać się ofiarą przestępców, którzy wykorzystując wszechobecny pośpiech oraz tłok, starają się pozbawić nas wszystkiego co wartościowe.

Również piesi, którzy są szczególnie narażeni na udział w zdarzeniach drogowych, muszą swoim zachowaniem zadbać o własne bezpieczeństwo. Przechodzenie przez jezdnie powinno odbywać się tylko na oznaczonych przejściach dla pieszych lub wyznaczonych w tym okresie miejscach. W porze wieczorowo-nocnej poruszając się po drodze słabo oświetlonej, dla własnego bezpieczeństwa używajmy elementów odblaskowych, niezależnie czy jest to obszar zabudowany, czy nie. Na pewno „odblaski” sprawią, że będziemy bardziej widoczni dla kierowców poruszających się po drodze, a przez to zwiększy się nasze bezpieczeństwo.

tym szczególnym okresie Wszystkich Świętych zgorzeleccy policjanci wspominają swojego zmarłego kolegę aspiranta Patryka Domalik, który w wyniku tragicznego wypadku drogowego zmarł 20 lipca 2023 roku.

Cześć Jego pamięci!

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama