Groził pozbawieniem życia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który zaatakował jednego z kierujących stojących w korku.

You are currently viewing Groził pozbawieniem życia

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że zgłaszający został zaatakowany przez kierującego pojazdem marki Mercedes, który groził mu bronią. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający stał w korku na jednej z ulic w Zgorzelcu, kiedy to kierujący Mercedesem zjechał na przeciwległy pas ruchu i wyprzedzał stojące samochody. W pewnym momencie, gdy z naprzeciwka zaczęły jechać pojazdy, zrównał się ze zgłaszającym i powiedział, że chce wjechać na swoją posesję. Jednak zgłaszający nie miał możliwości manewru, wtedy napastnik wyszedł z samochodu podszedł do okna zgłaszającego i zaczął krzyczeć wymachując rękami. Po chwili wjechał na swoją posesję po czym wziął przedmiot przypominający broń i ponownie zaczął grozić zgłaszającemu przykładając przedmiot do szyby. Zgłaszający odjechał w bezpieczne miejsce czekając na przyjazd Policji.

 

 

Funkcjonariusze podczas podjętych czynności ustalili, że na szczęście broń nie jest prawdziwa, ale 42-latek ma sądowy, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

42-latek trafił do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty za kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną oraz prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu i w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji dlatego teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Bolo

    Ale dzban

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama