Zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni

Zatrzymany wielokrotnie karany był za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani od posiadania narkotyków po ich produkcję i przemyt.

You are currently viewing Zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni w wyniku działań ukierunkowanych na zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ściągania i wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 40-letniego obywatela Czech. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych potwierdziło, że 40-latek poszukiwany jest przez władze Polski na podstawie listu gończego celem odbycia 3,5 roku więzienia oraz europejskim nakazem aresztowania wydanym przez władze Republiki Czeskiej oraz czerwoną notą Interpolu.

 

 

Policjanci ujawnili przy zatrzymanym woreczek z krystaliczną substancją. Przeprowadzone badania wykazały, że była to metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 50 porcji handlowych tego narkotyku. Za posiadanie środków psychotropowych 40-latek usłyszał już zarzut.

Przypominamy, że osoby które weszły w kolizję z prawem mogą być poszukiwane w różnoraki sposób. Najczęściej są to zarządzenia sądu, czy prokuratora o poszukiwaniu podejrzanego, oskarżonego lub skazanego. Za osobą w stosunku do której wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu może zostać wydany list gończy. Jeżeli istnieją informacje, iż osoba poszukiwana przebywa za granicą, to może zostać wydany za nią europejski nakaz aresztowania.

Natomiast Interpol, czyli międzynarodowa organizacja policyjna, na wniosek państwa członkowskiego może wystawić za osobą poszukiwaną, celem jej aresztowania i ekstradycji tzw. czerwoną notę.

kom. Agnieszka Goguł

Loading

Reklama
Reklama