SULIKÓW – WIELKI POWRÓT KS „BAZALT” SULIKÓW DO ROZGRYWEK LIGOWYCH

W ubiegłą niedzielę KS Bazalt Sulików rozegrał swój pierwszy ligowy mecz. Powrót do rozgrywek nie byłby możliwy gdyby nie zapał młodych członków i bezpośrednie wsparcie Robert Starzyński Wójta Gminy Sulików w reaktywację klubu.

You are currently viewing SULIKÓW – WIELKI POWRÓT KS „BAZALT” SULIKÓW DO ROZGRYWEK LIGOWYCH

Gmina Sulików podjęła szereg działań umożliwiających drużynie start w rundzie jesiennej o mistrzostwo klasy B w 5 grupie Jeleniogórskiej-tj. pozyskała środki z Fundacji PGE, Kopalni Bazaltu Lafarge Holcim w Sulikowie oraz przeznaczyła środki z budżetu gminy, które umożliwiły zakup nowej kontenerowej szatni sportowej. Budynek starej szatni został wyburzony. Koszt inwestycji sięgnął kwoty ponad 158 tys. zł.

 

 

Dodatkowo Klub uzyskał wsparcie finansowe sponsorów, które umożliwiło zakup nowych strojów sportowych oraz piłek.

Sportowe zmagania „Bazaltu” z WKS „Przyszłość” Dłużyna obserwowała rekordowa liczba kibiców. Pomimo przegranej 1:2, wydarzeniu towarzyszyła niecodzienna atmosfera gorącego dopingu oraz rodzinnej atmosfery.

Dla wszystkich, którzy niedzielne popołudnie postanowili spędzić na boisku sportowym w Sulikowie przyjaciele i członkowie rodzin drużyny przygotowali piknik z grillem, pysznym ciastem i napojami.

Wierzymy, że dotychczasowa determinacja zawodników w działaniach związanych z reaktywacją klubu z czasem przełoży się także na wyniki sportowe.

Źródło: Urząd Gminy Sulików

Loading

Reklama
Reklama