Spacer z Grzegorzem Żakiem – opowieści z pogranicza

Zapraszamy do udziału w spacerze tożsamościowym, podczas którego poznamy miejsca ważne dla mieszkańców i mieszkanek Zgorzelca – znajdujące się zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie.

You are currently viewing Spacer z Grzegorzem Żakiem – opowieści z pogranicza

Spacer odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2023 roku. Start: godz 12:00Dworzec PKP Zgorzelec Miasto.

Jaka jest tożsamość mieszkańców pogranicza? Jak wpływa na nią sąsiedztwo trzech krajów- Polski, Niemiec i Czech? Co dla mieszkańców oznacza nazwa “Europa – Miasto Zgorzelec- Görlitz”?

Spacer to nawiązanie do spotkań dialogowych, które odbywały się w Domu Jakuba Boehme oraz w Meetingpoint Memory Messiaen e.V. Mamy nadzieję, że będzie to również okazja do spotkania i rozmowy na temat działań i doświadczeń, które budują dialog w Zgorzelcu.

 

 

O historiach ze Zgorzelca i wydarzeniach, które definiowały codzienność obu miast w ostatnim półwieczu opowie Grzegorz Żak – animator szeroko pojętej kultury, człowiek, który niejedną imprezę położył, a kilka innych powołał do życia. Pisarz dla dorosłych i dla dzieci, prozą i do rymu, z muzyką i bez. Bajker, bard, górzysta ekstremalny, wieśniak. Lubi truskawki.

Spacer jest darmowy, prosimy o zapisanie się za pomocą formularza: forms.gle

Spacer jest częścią projektu Fundacji Dom Pokoju “Spotkajmy się. Wszystko zaczyna się od rozmowy”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Źródło: Fundacja Dom Pokoju

Loading

Reklama
Reklama