Solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła inwazję na niepodległą Ukrainę. To już rok odkąd trwa tragiczna w skutkach wojna tuż za wschodnią granicą Polski.

You are currently viewing Solidarni z Ukrainą

W czwartek 24 lutego 2022 roku, Prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej w ukraińskim Donbasie. Od tego momentu Rosja zastosowała szeroko zakrojone działania militarno-polityczne, w tym blokadę morskich portów Ukrainy, bombardowania i ostrzał artyleryjski miast oraz innych celów cywilnych, a także inwazję lądową. Wojna pochłonęła dotychczas setki tysięcy ofiar, żołnierzy i cywilów, a miliony mieszkańców Ukrainy zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów.

Od pierwszych dni napaści Rosji na niepodległą Ukrainę, Polacy mówią stanowcze NIE agresji wobec naszych wschodnich sąsiadów, a podejmowane na szeroką skalę działania w zakresie niesionej pomocy i wsparcia świadczą o naszej solidarności z ofiarami wojny.

Ten konflikt jest największym konfliktem zbrojnym w Europie od czasów II wojny światowej i ma ciągle dalekosiężne skutki dla regionu i świata. Mimo trudnych warunków i napiętej sytuacji nadal istnieje nadzieja na pokojowe rozwiązanie tego konfliktu i przywrócenie normalności w Ukrainie.

Wierzymy, że rok 2023, będzie rokiem zażegnania konfliktu w Ukrainie.

Loading

Ten post ma 3 komentarzy

  1. kamil ariel osama

    slava gierojom

  2. Realista

    Zbliżają się wybory w USA, a Biden chce wciągnąć kolejne 9 państw do wojny… czy Demokraci mają w tym jakiś geszeft?

  3. mona

    Ten konflikt trwa od 2014 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama