Zaproszenie do projektu YOUNION – międzynarodowej wymiany młodzieży

W nadchodzącym sezonie letnim zapraszamy młodzież ze Zgorzelca i okolic do udziału w międzynarodowym projekcie YOUNION – Diversity in Remembrance.

You are currently viewing Zaproszenie do projektu YOUNION – międzynarodowej wymiany młodzieży

YOUNION (dawniej WORCATION) to międzynarodowa wymiana, w ramach której 30 młodych Europejczyków spotyka się w Europamieście Görlitz-Zgorzelec gdzie mieszkają i pracują razem przez dwa tygodnie. Uczestnicy poznają wzajemnie swoje kultury, wymieniają się doświadczeniami o sytuacji politycznej w ich krajach oraz zastanawiają się nad wspólną przyszłością w Europie.

W ciągu dnia grupa bierze udział w różnych warsztatach. Warsztaty są skupione wokół II wojny światowej i jeńców wojennych, którzy byli więzieni w Stalagu VIII A – obozie jenieckim (1939-1945). Dziś Stalag VIII A jest miejscem pamięci i edukacji dla ludzi z całego świata i znajduje się w europejskim mieście Görlitz-Zgorzelec (na granicy polsko-niemieckiej).

 

 

Tegoroczne spotkanie YOUNION będzie miało miejsce w dniach 20.07.2024 – 03.08.2024 // Görlitz-Zgorzelec.

  • Uczestnicy: Młodzi dorośli w wieku od 16 do 26 lat z Niemiec, Polski, Ukrainy i Włoch. Zapisy odbywają się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” za pośrednictwem specjalnego formularza.
  • Język: Uczestnicy powinni być w stanie mówić i rozumieć język angielski na poziomie komunikatywnym, ponieważ będzie to język przewodni podczas spotkania.
  • Życie w grupie, czas wolny, zakwaterowanie i wyżywienie: Grupa będzie zakwaterowana w schronisku (Peregrinus Youth Hostel) w historycznym centrum miasta. Będzie czas na naukę innych języków, poznanie się i wspólną zabawę. Grupa zorganizuje się sama: gotowanie, zakupy, sprzątanie i organizacja programu wieczornego.
  • Koszty: Opłata za uczestnictwo wynosi 100 EUR.

Więcej informacji na temat YOUNION oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie: Meetingpoint Memory Messiaen

Źródło: Meetingpoint Memory Messiaen

Loading

Reklama
Reklama