Rozmawiali o problemach związanych z zażywaniem substancji odurzających i psychotropowych

W Szkole Podstawowej w Ruszowie odbyła się prelekcja przeprowadzona przez dzielnicową z Posterunku Policji w Węglińcu oraz zgorzelecką profilaktyk.

You are currently viewing Rozmawiali o problemach związanych z zażywaniem substancji odurzających i psychotropowych

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego w ramach działań profilaktycznych cyklicznie prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami. Tym razem dzielnicowa z Posterunku Policji w Węglińcu wspólnie z funkcjonariuszką zajmującą się profilaktyką społeczną ze zgorzeleckiej jednostki spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Ruszowie.

 

 

Głównym celem spotkania było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat problemów związanych z zażywaniem substancji odurzających i psychotropowych. Podczas wizyty policjantki starały się uświadomić młodym ludziom dokąd może ich zaprowadzić zażywanie narkotyków, a także przypomniały młodzieży, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami (posiadanie, sprzedawanie) jest nielegalne i karalne. Ostrzeżenia dotyczyły również dopalaczy.

Policjantki mają nadzieję, że poświęcony czas sprawi, że zanim ktokolwiek z nich zdecyduje sięgnąć po narkotyki czy też dopalacze dobrze się wcześniej zastanowi.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama