Już jutro policyjna akcja „Prędkość”

19 maja bieżącego roku, od wczesnych godzin porannych, dolnośląscy policjanci, prowadzić będą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Wezmą w nich udział głównie funkcjonariusze z komórek ruchu drogowego, którzy sprawdzać będą przede wszystkim czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Jak zawsze podczas tego typu akcji głównym celem stróżów prawa jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Podczas ostatniej akcji funkcjonariusze skontrolowali blisko trzy tysiące kierowców, którzy przemieszczali się różnego rodzaju pojazdami.

You are currently viewing Już jutro policyjna akcja „Prędkość”

Działania prowadzone przez policjantów będą miały charakter zarówno pomiarów statystycznych, w tym wykonywanych w sposób „kaskadowy” z częstą zmianą punktów pomiaru, jak i dynamicznych z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów. Będą miały one miejsce przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń, a ich natężenie będzie uzależnione od ilości naruszeń przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

 

 

Akcja ma na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenie, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu – nieuchronna.
Podczas poprzednich działań „Prędkość” dolnośląscy policjanci dokonali kontroli niemal 3 tysięcy pojazdów, spośród których, aż prawie 2 tysiące kierujących nie stosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. xyz

    Zapraszamy panów policjantów na Powstańców Śl. – ograniczenie do 40, szkoła, przedszkole a średnia prędkość z rana to tak 70. Wieczorem 90 i więcej, często dużo wiecej. Rzeka kasy tędy jedzie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama