Policja ma nową flotę do walki z piratami drogowymi

Kierowcy muszą mieć się jeszcze bardziej na baczności, ponieważ policja wzbogaci się o nowe narzędzia do walki z piratami drogowymi. Aż 100 radiowozów oraz specjalistyczny sprzęt do mierzenia prędkości trafił w ręce patroli w całym kraju. Środki na nowy sprzęt w większości pochodziły z funduszy unijnych.

You are currently viewing Policja ma nową flotę do walki z piratami drogowymi

Drogowi piraci muszą jeszcze bardziej oglądać się za siebie, ponieważ może dogonić ich ręka wymiaru sprawiedliwości. Policja właśnie wzbogaciła się o nową flotę aut, które będą patrolować drogi w całym kraju.

Jak przekazała Komenda Główna Policji, aż 100 radiowozów w nowym oznakowaniu trafi do jednostek terenowych policji jeszcze do końca tego roku. Pośród 100 samochodów będą 83 oznakowane wozy marki Skoda Scala i 17 samochodów skoda superb. Pieniądze na zakup aut pochodzą z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską. Wartość całego projektu to niemal 22,4 mln zł, przy czym ponad 19 mln zł to pieniądze unijne.

Policja ma nową flotę do walki z piratami drogowymi

Możliwości nowych nabytków policji zachwalał nadkom. Opas. „Radiowozy skoda superb wyposażone są w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM, w bezpiecznym prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia DSG współgrająca z napędem 4×4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy. Mniejszy model skoda scala wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG” — opisywał Robert Opas.

Informując o nowym zakupie, podkreślono, że efektywny nadzór nad ruchem drogowym wymaga zarówno patrolowania tras, jak i wykonywania czynności na miejscu. Ponadto bardzo istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu. Ten element mają zapewnić radiowozy, które mają na sobie już nowe oznakowanie.

Razem z zakupem nowych aut policja zaopatrzyła się także w 100 sztuk laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu. „Doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwi precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości, a także podanie sygnału do zatrzymania z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewni możliwość płynnego i bezpiecznego zatrzymania pojazdu w warunkach wzmożonego ruchu drogowego” — zaznaczył nadkom. Robert Opas, którego cytuje serwis tvn24bis.pl.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama