Pijana z sądowymi zakazami prowadzenia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 34-latce, która prowadziła pojazd pomimo trzech sądowych zakazów.

You are currently viewing Pijana z sądowymi zakazami prowadzenia

Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 351 w gminie Pieńsk, gdzie sprawca kierując pojazdem marki Audi odjechał z miejsca zdarzenia. Wszystkie patrole będące w służbie w celu zatrzymania sprawcy otrzymały komunikat z opisem pojazdu sprawcy zdarzenia.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED skierowani na miejsce kolizji podczas dojazdu zauważyli na jednej z ulic w Zgorzelcu pojazd odpowiadający temu wskazanemu w komunikacie. Funkcjonariusze zawrócili i zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu marki Audi siedziała 34-letnia mieszkanka powiatu żarskiego, która podróżowała z trójką dzieci, jedno z nich niestety nie miało fotelika.

 

 

Kobieta rozpytana na okoliczność zdarzenia drogowego przyznała się, że podczas wymijania na łuku drogi zjechała do środka jezdni i zahaczyła o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Audi, po czym odjechała. Następnie została zatrzymana przez pokrzywdzoną z drugiego pojazdu na jednej ze stacji paliw, gdzie z uwagi na brak czasu rzuciła w nią dokumentami i odjechała.

Policjanci podczas czynności wyczuli od 34-latki zapach alkoholu, w związku z czym zbadali ja alkomatem. Wynik badania pokazał, że w organizmie miała prawie 2,5 promila. Na tym nie koniec przewinień kobiety. Po sprawdzeniu w dostępnych systemach okazało się, że kierowała samochodem mając trzy sadowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Audi zostało odholowane, a kobieta trafiła do zgorzeleckiej komendy.

Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii.

Jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych, niezwłocznie powiadom Policję.

Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie. Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama