Podpisanie umowy na budowę Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II

W piątek, 12.05.2023 r. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz podpisali umowę na realizację robót budowlanych w ramach zadania „Budowa Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II wraz z drogą dojazdową”. Wykonawcą robót podobnie jak przy realizacji etapu I inwestycji będzie firma „BEST-BUD” Spółka Jawna Tomasz i Stanisław Bernolak z Pisarzowic, a wartość umowy na realizację tego etapu wynosi 15 375 000, 00 zł.

You are currently viewing Podpisanie umowy na budowę Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II

Powiat Zgorzelecki w 2022 roku pozyskał dofinansowanie na wykonanie II etapu przedmiotowej inwestycji w ramach II edycji naboru Wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 11 772 749,98 zł.

Zgodnie z umową zaplanowane jest ukończenie robót budowlanych wewnątrz obiektu (m.in. ściany działowe, wewnętrzna stolarka, podłogi, montaż dźwigu windowego, montaż instalacji z branży elektrycznej i sanitarnej, wykonanie technologii kuchni); wykonanie zagospodarowania terenu oraz dostawa wyposażenia. Ponadto zostanie wykonana droga z kostki betonowej, która jest jedyną drogą dojazdową do powstającego domu pomocy społecznej.

 

 

Warto nadmienić, że na etap I przedmiotowego zadania w 2021 roku pozyskano 10 000 000,00 zł w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość zawartej z wykonawcą umowy opiewa na kwotę 12 496 800,00 zł. W ramach etapu I do końca kwietnia 2024 roku wybudowane zostaną dwa budynki placówki do stanu surowego zamkniętego wraz z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną i wewnętrzną.

Do tej pory wykonano roboty ziemne obejmujące wymianę gruntu pod płyty fundamentowe, roboty fundamentowe obejmujące wykonanie zbrojonych płyt fundamentowych. Ponadto wykonano podejścia instalacji kanalizacji deszczowej i sanitarnej, stropy nad parterem w budynku administracyjnym. Obecnie trwają roboty murowe przyziemia, obejmujące wykonanie ścian nośnych, żelbetowych elementów konstrukcyjnych oraz montaż więźby dachowej.

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Reklama
Reklama