Niemcy zadowoleni z kontroli na granicy z Polską

Wprowadzone w połowie października kontrole graniczne między Brandenburgią a Polską przynoszą dobre rezultaty — uważa minister spraw wewnętrznych tego kraju związkowego Michael Stuebgen.

You are currently viewing Niemcy zadowoleni z kontroli na granicy z Polską

Jeszcze we wrześniu zarejestrowano 1900 przyjazdów uchodźców w Brandenburgii; w listopadzie, który właśnie dobiega końca, zarejestrowano ich mniej niż 200 — przekazał polityk w poniedziałek wieczorem w programie RBB „Brandenburg aktuell”.

Policja federalna nie przeprowadza ciągłych kontroli na każdym przejściu granicznym, ale jest w ruchu w zależności od sytuacji.

Policja federalna ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i odnosi duże sukcesy” — podkreślił Stuebgen, cytowany przez portal dziennika „Welt”.

Szef MSW Brandenburgii uważa, że kontrole graniczne, które często powodują opóźnienia dla osób dojeżdżających do pracy, nie powinny jednak zostać utrzymane w dłuższej perspektywie. „Europa została zaprojektowana tak, abyśmy mieli wolne granice bez kontroli” — stwierdził.

Ruch spowolniony

W poniedziałek rano przy wyjeździe z Polski do Niemiec korek na autostradzie A2 przed granicznym Świeckiem (Lubuskie) miał około 4 km, co powodowało znaczące spowolnienie ruchu na tym odcinku — poinformował PAP dyżurny Centrum Zarządzania Autostradą koncesyjnego odcinka autostrady A2 Świecko-Konin.

Jak informował w poniedziałek dyżurny Punktu Informacji Drogowej zielonogórskiego oddziału GDDKiA, na pozostałych drogach dojazdowych do granicy w regionie ruch odbywa się na bieżąco, bez większych zatorów.

W woj. lubuskim spowolnienie ruchu spowodowane kontrolami granicznymi w Niemczech najbardziej odbija się na jego płynności po weekendach, kiedy jest on największy, szczególnie jeśli chodzi o ruch towarowy. W regionie związane z tym korki tworzą się wówczas głównie w Świecku.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama