Próbny test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w Policji

Zgorzeleccy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych służbą w Policji na wspólne treningi. 14 lutego o godzinie 16:00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu przy ul. Francuskiej 6 będzie można sprawdzić się w teście sprawności fizycznej, który jest jednym z etapów rekrutacji do Policji. Instruktorzy będą udzielać pomocy i wskazówek, aby każdy pokonał go szybko i bez trudności.

You are currently viewing Próbny test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby w Policji

Jednym z etapów rekrutacji do Policji jest test sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Instruktorzy ze zgorzeleckiej komendy organizują spotkanie podczas którego zademonstrują poprawność wykonywania ćwiczeń na torze oraz udzielą praktycznych porad i wskazówek. Przyjdź i sprawdź się. Aby zaliczyć test pozytywnie cały tor przeszkód należy pokonać w czasie nieprzekraczającym 1.41,0.

Zajęcia dzięki uprzejmości Dyrektora szkoły odbędą się 14 lutego o godzinie 16:00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu przy ul. Francuskiej 6.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Masz jakieś pytania skontaktuj się z nami pod numer 47 87 322 14 lub 47 87 323 06.

Przypominamy również o możliwości skorzystania z zajęć przygotowujących do testu sprawności fizycznej, które prowadzone są przez instruktorów Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zajęcia odbywają się we Wrocławiu w Szkole Tenisa „AS” przy ul. Kozanowskiej 69 we wtorki w godzinach 11.30-13.00 i w piątki w godzinach 12.30-14.00.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszego umawiania się.

 

 

Opis ćwiczeń w teście sprawności fizycznej do Policji

1. Okrążanie stojaków

Leżenie przodem, na komendę GOTÓW kandydat musi leżeć nieruchomo, ręce wzdłuż ciała. Na komendę START kandydat startuje. Pierwszym ćwiczeniem jest okrążenie dwóch stojaków: pierwszego z prawej strony, drugiego z lewej. Nie wolno przenieść ręki nad stojakiem, przytrzymać się bądź przewrócić stojak.

2. Przewroty na materacu

Następnie na 3 materacach wykonuje się przewroty: pierwszy przewrót w  przód, drugi po obróceniu się o 180st. w tył, trzeci znowu w przód.

3. Przenoszenie manekina

Przeniesienie manekina ważącego 28kg – kandydat łapie manekina w dowolny  sposób, przenosi go na odległość 5m, okrążając stojak wraca z manekinem  i odkłada go na materac. Nie wolno manekina rzucić.

4. Przeskoki nad płotkami lekkoatletycznymi

Przejście nad 4 płotkami gimnastycznymi o wysokości 76cm. Zabronione jest przytrzymanie ręką płotka lekkoatletycznego, przewrócenie go lub przemieszczenie którejkolwiek część ciała obok płotka, poniżej jego górnej krawędzi.

5. Rzuty piłkami lekarskimi

Po dobiegnięciu do wyznaczonej linii kandydat wykonuje 5 rzutów piłkami  lekarskimi o masie 3kg. Każdy rzut wykonywany oburącz zza głowy na  odległość co najmniej 5m. Dotknięcie lub przekroczenie linii w trakcie i po wykonaniu rzutu lub nieosiągnięcie wymaganej odległości skutkuje  niezaliczeniem rzutu, można prosić o jedną dodatkową próbę.

6. Brzuszki z piłką lekarską

Leżenie tyłem na materacu, z nogami  ugiętymi  w stawach kolanowych pod dowolnym kątem i stopami zaczepionymi  pod dowolnym szczeblem drabinki. Trzymając piłkę lekarską o masie 2kg na wyciągniętych rękach nad głową (piłka dotyka materaca) należy  wykonać 10 brzuszków tak, by piłka dotykała na przemian materaca za głową i szczebla drabinki.

7. Pokonanie górą skrzyń gimnastycznych

Pokonanie dowolną techniką 4 skrzyń gimnastycznych, nie wolno ich przewrócić, należy pokonać je ponad górną krawędzią.

8. Bieg wahadłowy

Należy przebiec 10 razy dystans 5 metrów – dobiegając do linii należy  przekroczyć ją obiema stopami i wrócić nie dotykając rękoma podłoża, tak  10 razy. Po przekroczeniu linii po raz 10 następuje zatrzymanie  stopera, koniec egzaminu.

Najbliższy nabór już 4 marca. Nie czekaj i już dzisiaj złóż stosowne dokumenty.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama