NIE ZATRZYMAŁA SIĘ DO KONTROLI

Podczas nocnej służby na terenie gminy Zgorzelec funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującą fiatem. Ta jednak zlekceważyła nadawane jej sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i kontynuowała jazdę. Po krótkim pościgu została zatrzymana. Sprawdzenie w dostępnych systemach pokazało, że 27-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechała nie miał przeglądu technicznego. W związku z popełnieniem […]

You are currently viewing NIE ZATRZYMAŁA SIĘ DO KONTROLI

Podczas nocnej służby na terenie gminy Zgorzelec funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującą fiatem. Ta jednak zlekceważyła nadawane jej sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania i kontynuowała jazdę. Po krótkim pościgu została zatrzymana.

Sprawdzenie w dostępnych systemach pokazało, że 27-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym jechała nie miał przeglądu technicznego.

W związku z popełnieniem przez kierującą przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej została zatrzymana i przewieziona do zgorzeleckiej komendy. Za ten czyn grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast zgodnie z art. 94 Kodeksu wykroczeń za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Tej samej karze podlega, kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Dodatkowo za kierowanie pomimo braku uprawnień sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama