Był pod wpływem metamfetaminy, kokainy oraz benzodiazepin

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Pieńsk zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen.

You are currently viewing Był pod wpływem metamfetaminy, kokainy oraz benzodiazepin

Podczas sprawdzania mężczyzny w dostępnych bazach danych okazało się, że ma cztery czynne sądowe zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia sześciu miesięcy więzienia. Natomiast badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy, kokainy oraz benzodiazepin.

Teraz 58-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego na wyrok za popełnione przestępstwa będzie oczekiwał w areszcie.

 

 

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jazda samochodem pomimo cofnięcia uprawnień w drodze decyzji administracyjnej to z kolei przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W obu opisanych wyżej przypadkach sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Oprócz tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zatrzymanie uprawnień do prowadzenia pojazdów może być w tym przypadku nawet dożywotnie.

 

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Asd

    Do redakcji , ale zepsuliscie stronę , kiedyś była ładna, czytelna teraz jak przeglądam na telefonie to jakaś masakra jest .

  2. TRUE

    zinfo co wy zrobiliście z tą stroną?? Masakra teraz tylko na infozgorzelec wchodzę a zinfo było przejrzyste i ok a teraz tymi zmianami odpychacie ludzi od odwiedzania tej strony

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama