Zatrzymali 5 drogowych przestępców

Wsiadanie za kierownicę pojazdów wbrew sądowemu zakazowi jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak pomimo grożących konsekwencji policjanci z powiatu zgorzeleckiego niemal każdego dnia zatrzymują takich nieodpowiedzialnych kierujących.

You are currently viewing Zatrzymali 5 drogowych przestępców

Minionej doby pięciu kierujących pojazdami mechanicznymi popełniło przestępstwa w ruchu drogowym. Czterech zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, jeden przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni. Jak wynikało ze sprawdzeń w policyjnych systemach wszyscy posiadali sądowe zakazy kierowania pojazdami, jeden z nich dodatkowo miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia i jeden był poszukiwany przez organy ściągania celem ustalenia miejsca pobytu.

 

 

Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. AA

    A jak to sę ma do 10 zakazów prowadzenia pojazdów 50 lat? Po ilu zakazach idzie się do więzienia?

  2. lucas slowbro

    mnie łatwo złapać bo jeżdże powoli po drogach naszego powiatu, ale nie ma potrzeby bo po latach w końcu zrobiłem przegląd 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama