Masz sądowy zakaz kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę!

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Wczoraj policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali cztery osoby, które pomimo sądowych zakazów prowadziły pojazdy mechaniczne. Trzech dodatkowo miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia, a jeden okazał się osobą poszukiwaną celem pozbawienia wolności.

You are currently viewing Masz sądowy zakaz kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę!

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli drogowej na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo grożących konsekwencji prawnych nieodpowiedzialni kierujący wsiadają za kierownicą tym samym popełniając kolejne przestępstwo.

 

 

Tylko wczoraj policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali kolejnych drogowych przestępców. wszyscy to mężczyźni w wieku od 35 do 38 lat. Trzech z nich dodatkowo miało cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Jeden okazał się osoba poszukiwaną celem odbycia kary więzienia.

Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama