Szybka reakcja przechodniów pomogła policjantom wyjaśnić groźnie wyglądające zgłoszenie

Dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie od mieszkańców miasta, że na jednej z ulic w Zgorzelcu kierujący pojazdem marki Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, młody mężczyzna siłą wciągnął kobietę do samochodu i odjechał.

You are currently viewing Szybka reakcja przechodniów pomogła policjantom wyjaśnić groźnie wyglądające zgłoszenie

W wyniku podjętych czynności policjanci ze zgorzeleckiej komendy ujawnili pojazd na parkingu w miejscowości Pieńsk. Dalsze działania skutkowały zatrzymaniem kierującego oraz odnalezieniem kobiety. Oboje byli w markecie i robili zakupy. Jak ustalili policjanci pomiędzy parą doszło do nieporozumienia, a kobiecie nic nie groziło. Jednak sprawdzenie w dostępnych bazach danych 26-letnigo kierujące samochodem marki Audi pokazało, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego celem tymczasowego aresztowania.

 

 

Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Teraz za używanie tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu oraz prowadzenie pomimo sądowego zakazu odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej reakcji świadków policjanci mogli niezwłocznie podjąć czynności i wyjaśnić całe zdarzenie. Dlatego nie bądź obojętny i jeżeli zauważywszy, że komuś może stać się coś złego reaguj! Powiadom jak najszybciej Policję.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama