Konkurs Pieśni Klasycznej

Od wczoraj na scenie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu trwa druga edycja Międzynarodowego Konkursu śpiewu klasycznego im. Bolko von Hochberg.

You are currently viewing Konkurs Pieśni Klasycznej

Organizatorem jest stowarzyszenie kulturalne AArs Augusta e.V.którego misją jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i porozumienia międzynarodowego.

Bolko von Hochberg był honorowym obywatelem miasta Görlitz-Zgorzelec i założycielem Śląskiego Festiwalu Muzycznego: w tym celu wybudował Halę Miejską (Stadthalle) w Görlitz, która znajduje się tuż przy moście Jana Pawła II i przejścia granicznego Polski z Niemcami.
W pierwszym etapie konkursu, który odbędzie się w dniach 26-28 maja w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu (godz. 11:00, 14:30 oraz 17:00), rywalizować będą wybitni młodzi artyści, ( 60 par śpiewaków i pianistów) z całego świata, w szczególności z Polski i Niemiec. Zaprezentują pieśni klasyczne od Schuberta do Moniuszki, oparte na tekstach znanych poetów od Szekspira do Kochanowskiego.

 

 

Półfinał odbędzie się 30 maja, a finał 31 maja w małej sali Stadthalle w Görlitz.

Publiczność ma okazję nie tylko odwiedzić Stadthalle po raz ostatni przed remontem, ale także wziąć udział we wręczeniu nagrody publiczności.

Sponsorami II Międzynarodowego Konkursu są: Fundacja Kultury Wolnego Państwa Saksonii, Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien, Kaufhaus Görlitz, Miasto Görlitz, Best Western Hotel Via Regia, Bechstein Manufaktura fortepianów, Sven-Alexis Fischer, Klaus-Dieter Mende i inni darczyńcy.

Bilety (10-20 euro, czyli 45-60 złotych) na wszystkie etapy konkursu są już dostępne online na stronie stowarzyszenia: (www.arsaugusta.org/veranstaltungen) oraz przy biurach stowarzyszenia (Augustastrasse 6 w Görlitz, Tel. +48 502 991789).
Więcej informacji na temat konkursu oraz programy i biografie artystów można uzyskać pod linkiem: www.lied-competition-goerlitz.net.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama