Kiedy ZUS zacznie wypłacać wyprawkę szkolną?

Obsługa programu „Dobry start” przebiega bardzo sprawnie. Każdego dnia do ZUS wpływają nowe wnioski. Pod koniec tygodnia ruszą wypłaty świadczeń — poinformowała PAP w środę prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

You are currently viewing Kiedy ZUS zacznie wypłacać wyprawkę szkolną?

Od 1 lipca trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

— Obsługa programu przebiega bardzo sprawnie. Każdego dnia do ZUS wpływają nowe wnioski. Rodzice i opiekunowie złożyli już 1,2 mln wniosków o +Dobry start+. To istotne wsparcie dla wielu rodzin – wskazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Zapowiedziała, że pod koniec tygodnia ruszą wypłaty świadczeń.

300 zł dla dziecka

Wnioski o „Dobry start” można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczną.

Świadczenie „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia.

Wnioski o świadczenie, tak jak w latach ubiegłych, można składać od 1 lipca do 30 listopada danego roku. Wnioski po tym terminie zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Reklama
Reklama