Salon w stylu loft vintage – garść inspiracji

Połączenie loft i vintage to chyba jedne z najbardziej ciekawych i jednocześnie najchętniej wykorzystywanych stylów aranżacyjnych.

You are currently viewing Salon w stylu loft vintage – garść inspiracji

Loft to pokaźna, przestronna przestrzeń z widocznymi elementami konstrukcyjnymi, nieco surowa; z kolei styl vintage czerpie z przeszłości i przywraca świetność meblom, wzorzystym dywanom czy starym uszakom z czasów PRL. Połączenie tych dwóch wizji aranżacyjnych pozwala stworzyć przestrzeń modną, wygodną, funkcjonalną i szalenie ciekawą. O czym warto pamiętać, by nie przekombinować, a idealnie wbić się w oba nurty stylizacyjne? Diabeł tkwi w szczegółach, a więc w dodatkach do loftu w stylu vintage, gdzie nie może zabraknąć plakatów do salonu, efektownych lamp i charakterystycznych detali.

Jak urządzić loftowy salon w stylu vintage?

Przestrzeń, jaką daje loft, jest idealna, by nieco w niej zaszaleć. Oferuje ona ogrom możliwości, a styl vintage sprawdzi się w niej idealnie, choć nie należy ona do wyjątkowo ozdobnych – dawniej stawiano na wygodę, funkcjonalność, wysoką jakość, a co za tym idzie długowieczność. Loftowe przestrzenie są z kolei surowe, nieco chłodne, proste – to idealny duet, by stworzyć wnętrze pełne charakteru!

Najważniejszym elementem stylu vintage są meble, wyraźnie inspirowane (jeśli nie żywcem ściągnięte) z lat 60. czy 70. zeszłego stulecia. W mieszkaniu w stylu loft zmieści się zarówno wygodna kanapa, jak i dodatkowe fotele z drewnianymi nóżkami i podłokietnikami, które są jednym z najbardziej charakterystycznych mebli. W zależności od stopnia nasłonecznienia pomieszczenia można wybrać różne tapicerki. Do loftu idealnie pasują kolory takie jak butelkowa zieleń czy szarość lub brąz. Meble, np. komoda czy szafka pod telewizor, powinny mieć charakterystyczny połysk, wysokie nóżki i rozsuwane drzwiczki, a także drewniany, cieniowany kolor.

Dodatki do loftu vintage

Jeśli chodzi o dodatki, z pewnością warto zwrócić uwagę na plakaty do salonu – nie mogą to być przypadkowe dekoracje! Rysunki patentowe, szkicowane grafiki, plakaty filmowe, stare mapy czy rysunki botaniczne są najbardziej efektowne. Wybierając plakaty do salonu, warto również kierować się kolorystyką – stonowaną, beżową, nieco „brudną”, efektownie postarzaną – na pewno zrobi wrażenie! W takim wnętrzu nie może zabraknąć również dywanu, na wzór perskiego, pełnego kolorów i wzorów. Co do lampy, do łask wracają materiałowe abażury, lecz do loftu idealnie pasują proste, metalowe klosze.

Jak widać, pomysłów nie brakuje. To samo tyczy się również pamiątek z przeszłości – nawet we współczesnych sklepach!

Loading

Reklama
Reklama