Kierowco zachowaj ostrożność

Synoptycy na kolejne dni zapowiadają opady śniegu, a w nocy ujemne temperatury, co oznacza trudne warunki na drogach. Śliska nawierzchnia, utrudniona widoczność, niedostosowanie prędkości mogą być przyczyną kolizji i wypadków. Policjanci apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

You are currently viewing Kierowco zachowaj ostrożność

Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, stosujmy także zasadę ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg.

Zanim ruszymy w drogę pamiętajmy, aby odśnieżyć pojazd. Zalegające na dachu, czy na naczepie pojazdu warstwy śniegu lub lodu, mogą być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Apel kierujemy również do pieszych, aby zachowali większą ostrożność. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze pieszy będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama