Kierowco uważaj na zwierzynę leśną na drogach

Zderzenie pojazdu nawet z niedużym zwierzęciem może być tragiczne w skutkach. W przypadku takiej sytuacji nie zapominajmy o włączeniu świateł awaryjnych i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

You are currently viewing Kierowco uważaj na zwierzynę leśną na drogach
W okresie jesiennym zwierzęta wędrują w poszukiwaniu pożywienia oraz nowego miejsca bytowania. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Zderzenie pojazdu nawet z niedużym zwierzęciem może być tragiczne w skutkach. W przypadku takiej sytuacji nie zapominajmy o włączeniu świateł awaryjnych i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

 

 

Na wielu trasach prowadzących przez odcinki leśne można spotkać znak A-18b. Jest to żółty trójkąt z czarną sylwetką prezentującą przebiegającą sarnę. Warto zwrócić szczególną uwagę na taki znak, ponieważ nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania zwierzęcia, ale nakłada obowiązek zachowania szczególnej ostrożności. Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w razie konieczności mieć czas na odpowiednią reakcję.

Kiedy zauważymy dzikie zwierzę przy drodze powinniśmy zwolnić. Nie próbujmy na siłę wyprzedzać zwierzyny, lepiej pozwólmy jej spokojnie przejść na drugą stronę, jeśli już jest na jezdni. Zwierzę jest nieobliczalne i podczas próby wyprzedzania może wbiec wprost pod koła samochodu.

kom.Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama