KAS kontroluje dolnośląskie targowiska

Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS kontrolowali legalność obrotu wyrobami akcyzowymi oraz legalność wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi.

You are currently viewing KAS kontroluje dolnośląskie targowiska

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska: Wrocław – Dworzec Świebodzki, Pasaż Zielińskiego, Młyn Sułkowice, Giełda w Lubinie oraz targowiska w Bielawie, Obornikach Śląskich, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Jaworzynie Śląskiej, Ząbkowicach Śląskich, Strzelinie, Nowej Rudzie-Słupcu, Dzierżoniowie i Sieniawce.

Nielegalne wyroby akcyzowe i podrabiana odzież

Na dolnośląskich targowiskach funkcjonariusze wykryli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy w postaci: 25 410 paczek papierosów oraz 45 kg tytoniu do palenia.

Funkcjonariusze wykryli także 1 886 szt. odzieży i torebek oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi o wartości 348 020 zł.

Gdyby nielegalne towary trafiły na „czarny rynek”, straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy wyniosłyby 626 341 zł.

Kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności

Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej, sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 5 lat.

Za handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Wystawiono 25 mandatów na kwotę 25 360 zł.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina:

KAS w trosce o zdrowie przypomina, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji nie spełniają norm jakościowych, a w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje.

KAS wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Kupując „podróbki” wspieramy nieuczciwą konkurencję.

Źródło: KAS

Loading

Reklama
Reklama