Europejska Majówka w Zgorzelcu była okazją do wspólnego świętowania

Europejska Majówka w Zgorzelcu była okazją do wspólnego świętowania oraz spędzenia czasu w atmosferze radości i zabawy. Już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach projektu „20 LAT RAZEM W UE!”

You are currently viewing Europejska Majówka w Zgorzelcu była okazją do wspólnego świętowania

Niestety, z uwagi na burzę, która przeszła nad Zgorzelcem oraz intensywne opady deszczu, trzeci dzień Europejskiej Majówki Zgorzelcu został w całości odwołany ze względów bezpieczeństwa. Warunki pogodowe pokrzyżowały wszystkie plany i uniemożliwiły wspólne świętowanie w piątek 3 maja. Było nam tym bardziej przykro, gdyż nad przygotowaniem tego wydarzenia pracowaliśmy od kilku miesięcy.

Ale! Nic straconego! Już teraz pracujemy nad tym, aby co najmniej część zaplanowanych na ten dzień atrakcji, zorganizować w innym terminie. Ponadto świętowanie 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej będzie trwało w Zgorzelcu praktycznie przez cały 2024 rok. Nie zabraknie więc koncertów, spektakli oraz atrakcji dla najmłodszych.

Już teraz zachęcamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach!

Street Art na pograniczu

Na spotkania ze sztuką ulicy: teatrem, muzyką i spontaniczną zabawą na rzece zapraszamy od czerwca, aż do końca wakacji, do zgorzeleckich parków: Błachańca, Paderewskiego i Nadnyskiego oraz na Przedmieście Nyskie. Początek już 1 czerwca w parku im. A. Błachańca, gdzie najmłodsi mieszkańcy Zgorzelca i Gӧrlitz będą mogli obejrzeć widowisko teatralne z okazji Dnia Dziecka. Niedługo potem, w parku im. I. Paderewskiego dwa wakacyjne popołudnia teatralne dla każdego, a na przełomie sierpnia i września, na zakończenie wakacji teatry uliczne w Parku Nadnyskim, spotkania z muzyką na Przedmieściu Nyskim oraz kolejna edycja polsko-niemieckiego konkursu „Spływ na Byle Czym Nysą Łużycką” z udziałem konstrukcji pływających stworzonych przez mieszkańców.

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Europa-Mieście Zgorzelec-Görlitz

Tradycyjne przedświąteczne wydarzenie w tym roku na trzy dni zagości także na polskim brzegu Nysy, na zgorzeleckim Przedmieściu Nyskim, skąd poprzez most Staromiejski i ulicę Nyską połączy się z Dolnym Rynkiem w Gӧrlitz. Na mieszkańców obu miast i turystów czekać będą stoiska kupców i rzemieślników z Polski i Saksonii, polskie i niemieckie przysmaki, świąteczne dekoracje, oryginalne wyroby rękodzielników, ale też występy chórów, prezentacje stowarzyszeń , wydarzenia kulturalne i artystyczne, w tym koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów. Trzydniowe wydarzenie będzie okazją do spotkań, poznania obyczajów i tradycji sąsiada.

Projekt pn. „20 LAT RAZEM W UE!” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2021-2027.

Źródło: zgorzelec.eu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama