BOGATYNIA – Technologia dla bezpieczeństwa

(28.03) Zwiększenie bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej było tematem konferencji zorganizowanej dla mieszkańców w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

You are currently viewing BOGATYNIA – Technologia dla bezpieczeństwa

Współorganizatorem popołudniowego spotkania była firma Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o., która zgodnie z zawartą z Gminą Bogatynia umową, wybudowała i uruchomiła w mieście system monitoringu wizyjnego. Otwarta formuła spotkania pozwoliła zebranym uczestnikom poznać opinie ekspertów – Arkadiusza Lipskiego oraz Dominika Szczepaniaka na temat korzyści, jakie niesie inteligentny system monitoringu oraz możliwości rozbudowy systemu i wykorzystania sztucznej inteligencji, a także wysłuchać Komendanta Komisariatu Policji w Bogatyni Krzysztofa Janasa i Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej Ireneusza Olesińskiego, których jednostki korzystają z zapisów kamer monitoringu. Zaproszeni goście odpowiadali także na pytania zgłaszane z widowni.

 

 

Celem budowy systemu monitoringu było m.in. usprawnienie pracy służb mundurowych, ułatwienie lokalizacji niebezpiecznych miejsc, wykrywanie sprawców aktów wandalizmu i już są potwierdzone w tym zakresie efekty funkcjonowania systemu. Obecnie w mieście działa 70 kamer, w tym 16 dwuobiektywowych, dzięki czemu uzyskano 85 podglądów terenów miejskich, 13 kamer w systemie LPR (służących do automatycznego rozpoznawania numerów rejestracyjnych pojazdów), 23 kamery na terenie basenu, 8 kamer podłączonych do systemu z pumptracka, 4 kamery na targowisku i 20 lokalizacji systemów nagłośnienia.

Uruchomienie inteligentnego system monitoringu wpisuje Bogatynię w ideę „Smart city”, miasta, które wybiera technologie oraz rozwiązania korzystne dla mieszkańców. Jak zapewnił, podczas spotkania, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, system monitoringu będzie sukcesywnie rozbudowywany.

Organizatorzy konferencji: Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o.o., Bogatyński Ośrodek Kultury.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama