Dzieci z wizytą u zgorzeleckich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu gościli u siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej „Tęcza”. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna praca policjanta i jaki sprzęt jest wykorzystywany w służbie.

You are currently viewing Dzieci z wizytą u zgorzeleckich policjantów

Funkcjonariusze opowiedzieli w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, między innymi o zasadach poruszania się na drodze zarówno pieszo jak i rowerem, czy hulajnogą. Funkcjonariusze wskazali jak istotne są foteliki do przewozu najmłodszych, oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nie zapomnieli aby przestrzec maluchów przed osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami.

 

 

Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama