DM i Rossmann wycofują jeden produkt. Istnieje zagrożenie życia

Warto dokładnie przejrzeć produkty zakupione niedawno w sklepach dm lub Rossmann. Federalny Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności ostrzega, że w asortymencie tych sieci drogeryjnych mogą znajdować się produkty, które stanowią zagrożenie dla zdrowia – w niektórych przypadkach nawet zagrażające życiu.

You are currently viewing DM i Rossmann wycofują jeden produkt. Istnieje zagrożenie życia

Z asortymentu organicznego sklepów dm i Rossmann musiały zniknąć pikantne migdały z japońskim sosem sojowym Tamari. Powodem tego jest zbyt duża obecność gorzkich migdałów.

W odróżnieniu od zwykłych, słodkich migdałów, nieprzetworzone gorzkie migdały stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Zawierają one około 3-5% amigdaliny, która podczas procesu trawienia uwalnia kwas cyjanowodorowy, znanym również jako cyjanek. Kwas cyjanowodorowy jest silnie toksyczny i śmiertelnie trujący dla człowieka.

 

 

Krajowy Urząd Ochrony Konsumentów i Bezpieczeństwa Żywności Dolnej Saksonii donosi, że w zależności od masy ciała, spożycie od pięciu do dziesięciu gorzkich migdałów może skutkować spożyciem śmiertelnej dawki kwasu cyjanowodorowego.

Zdjęcia – które produkty są wycofane?

Wycofanie dotyczy wyłącznie towarów sprzedawanych w dm, o numerze partii 0722121202 z datą przydatności do spożycia (MHD) 15 grudnia 2023 r. oraz towarów o numerze partii 0722112901 z datą przydatności do spożycia 01 grudnia 2023 r.

W przypadku Rossmanna wycofanie dotyczy produktu o nazwie „migdały EnerBio spicy”. Warto jednak zauważyć, że nie dotyczy to wszystkich partii tego produktu, a jedynie następujących:

  • 0722122804 z datą przydatności do spożycia (MHD) 01.01.2024
  • 0723010916 z datą przydatności do spożycia (MHD) 15.01.2024
  • 1423010310 z datą przydatności do spożycia (MHD) 15.01.2024.

Co zrobić, jeśli produkt został już kupiony?

Zarówno dm, jak i Rossmann zwracają się z apelem do swoich klientów, aby w ramach wycofania nie spożywali produktów i oddawali je do najbliższych oddziałów sklepów. Nie ma znaczenia, czy opakowanie zostało już otwarte, a konieczny nie jest również paragon. W każdym przypadku pełna cena zakupu zostanie zwrócona.

Źródło: mypolacy.de

Loading

Reklama
Reklama