Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych o profilu wojskowym i medycznym odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu

W ramach działań związanych z promowaniem zawodu policjanta funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu spotykają się z uczniami klas czwartych, którzy już niedługo staną przed wyborem kariery zawodowej.

You are currently viewing Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych o profilu wojskowym i medycznym odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu

Zbliża się czas egzaminów maturalnych. Tym samym część młodych ludzi stanie przed wyborem zawodu. Dlatego policjanci z całego powiatu zgorzeleckiego podejmują szereg inicjatyw mających na celu zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy policjanta.

Tym razem uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych o profilu wojskowym i medycznym odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu. Podczas spotkania obecny był Komendant Powiatowy zgorzeleckiej jednostki podinsp. Jarosław Burdzy, który przedstawił między innymi strukturę komendy nakreślając zadania stawiane poszczególnym wydziałom. Aby przybliżyć pracę zgorzeleckich policjantów Komendant zaprezentował również najciekawsze realizacje funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego.

Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się, jakie wymogi musi spełnić kandydat, który chciałby wstąpić w szeregi formacji, jakie predyspozycje mogą się przydać w tym zawodzie oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby rozpocząć proces rekrutacji.

Dla chętnych przekazano informację o możliwości wzięcia udziału w próbnym teście sprawności fizycznej, który dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu przy ul. Francuskiej 6 organizowany jest przez zgorzelecką komendę.

Istnieje również możliwość skorzystania z zajęć przygotowujących do testu sprawności fizycznej, które prowadzone są przez instruktorów Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zajęcia sportowe odbywają się we wtorki w godzinach 11.30-13.00 w Szkole Tenisa „AS” przy ul. Kozanowskiej 69 we Wrocławiu oraz w piątki w godzinach 12.30-14.00 na hali sportowej przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Policji oraz wzięciem udziału w próbnym teście sprawności fizycznej zapraszamy do kontaktu z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu pod numerem telefonu 47 87 322 14 lub 47 87 323 06 lub osobiście w siedzibie komendy przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Loading

Reklama
Reklama