Zmiany kadrowe w zgorzeleckiej komendzie

W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie służbowe związane m.in. z mianowaniem i powierzeniem pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych. Zmiany kadrowe dotyczyły również zgorzeleckiej jednostki.

You are currently viewing Zmiany kadrowe w zgorzeleckiej komendzie

Zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku i wprowadzaniem pocztu sztandarowego w akompaniamencie muzyków z orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Następnie w obecności ścisłego kierownictwa dolnośląskiej Policji, odczytano rozkazy personalne w związku m.in. z mianowaniem i powierzeniem pełnienia obowiązków na stanowiskach kierowniczych. Z rąk generała Dariusza Wesołowskiego odbierali je awansowani funkcjonariusze.

Zmiany kadrowe nastąpiły również w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu pełniący dotychczas stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, nadkom. Łukasz Rachwalski objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. Jego miejsce zajął dotychczasowy Zastępca Komendanta zgorzeleckiej jednostki nadkom. Arkadiusz Stępniewski. Natomiast obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył podkom. Sebastianowi Kubiakowi, który dotychczas służbę pełnił na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu służbę w Policji rozpoczął w 2004 roku w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Po roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu, początkowo w Wydziale Prewencji, a po czterech latach w Wydziale Kryminalnym. W 2019 roku przejął obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kruszynie. W 2020 roku zostały mu powierzone obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, a od wczoraj powierzono mu obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Magda

    Gratki dla byłego Zastępcy ze Zgorzelca. Nowa jednostka zyska pracownika pełnego wiedzy, zaangażowania i skrupulatności. Powodzenia Panie Ł.R. 🙂

  2. oswieceni

    Piszecie bzdury i osoby niestety nieobeznane z obowiązującymi doktrynami prawa a także orzecznictwem SN poddają się bezcelowym kontrolom jak owce na rzeź. W obecnym prawodawstwie nie ma czegoś takiego jak bezprawna rutynowa kontrola drogowa lub osobista na mieście! Musi zaistnieć konkretny powód polegający na popełnieniu wykroczenia bądź przestępstwa. Prawidłowo jadący pojazd zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego oraz Rzecznika Praw Obywatelskich nie ma prawa być zatrzymany. Każdy kierowca takiego pojazdu może odmówić legitymowania nie ponosząc żadnych sankcji prawnych/ vide -Wyrok Sądu Najwyższego a także art.51 ust. 1 i 2 Konstytucji RP ! A ściemy o artykule 15, że kontrolują na podstawie tego artykułu to istna bzdura- on jest nawiązaniem do artykułu 14 który wyraźnie precyzuje kiedy można poddać osobę legitymowaniu a więc podejrzanego o przestępstwo bądź wykroczenie, więc nie można bezprawnie zatrzymać prawidłowo jadący pojazd lub idącego człowieka. Wtedy właśnie ów funkcjonariusz popełnia przestępstwo z art. 231 kk. Należy o tym uświadamiać ludzi! Przestańcie ludzi wprowadzać w błąd i robić 2 Białoruś. Czasy milicji i jej komunistyczny zamordyzm dawno minęły.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama