Dolnośląscy policjanci podsumowali majowy weekend

Jak każdego roku „majówka” jest czasem szczególnym i policjanci mają pełne ręce pracy po to, aby inni mogli bezpiecznie wypoczywać. W miniony weekend na terenie naszego województwa, mundurowi interweniowali blisko 6500 razy w różnego rodzaju sprawach. W trakcie wykonywanych czynności zatrzymali blisko 380 sprawców przestępstw tuż po ich popełnieniu, a także 127 poszukiwanych i 152 nietrzeźwych kierujących. Podsumowując ostatnie pięć dni, można stwierdzić, że było bezpiecznie.

You are currently viewing Dolnośląscy policjanci podsumowali majowy weekend

Mimo wieloobszarowych policyjnych działań, które funkcjonariusze prowadzili z lądu, wody i powietrza, na drogach naszego województwa doszło do 30 wypadków, w tym jednego, na skutek którego dwie osoby odniosły śmierć. Jest to mniej zdarzeń o tym charakterze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale każda taka sytuacja to tragedia i trzeba zawsze robić wszystko, aby było ich jak najmniej. Dlatego też funkcjonariusze oprócz działań na drogach, do których wykorzystywali motocykle oraz radiowozy. Monitorowali też ruch z bezzałogowych statków powietrznych, a na terenach wodnych oraz przywodnych, służbę pełnili policyjni wodniacy, którzy pływali motorówkami.

Mundurowi zatrzymali niestety aż 152 skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu, zdecydowali się wsiąść za kierownice swoich pojazdów. Wszyscy odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

 

 

Działania policjantów w ciągu ostatnich pięciu dni, to także blisko 6500 interwencji w różnego rodzaju sprawach i zatrzymanych łącznie 376 sprawców przestępstw, a także 127 poszukiwanych.

Podsumowując ten wydłużony majowy weekend i biorąc pod uwagę ilość osób wypoczywających i przemieszczających się przez teren Dolnego Śląska, można jednoznacznie stwierdzić, że było bezpiecznie.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Loading

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama