Dlaczego garaż blaszany to dobry wybór?

Inwestycja w pojazd nie kończy się wyłącznie na dokonaniu płatności za zakup. Aby utrzymać go w jak najlepszym stanie, należy regularnie wykonywać przeglądy techniczne, a także odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Zadbany samochód to gwarancja zarówno jego sprawności, jak i wysokiej wartości.

You are currently viewing Dlaczego garaż blaszany to dobry wybór?

W dużej mierze efekty troski o jego stan są uzależnione od tego jak wygląda jego miejsce postojowe. Otwarte przestrzenie, choć kuszą niskim lub zerowym kosztem, nie są najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia żywotności samochodu. Niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych, a także zagrożenie potencjalną kradzieżą, stanowią wystarczającą argumentację dla tezy, że najlepszym miejscem przechowywania auta jest garaż blaszak. Konstrukcje stalowe są bezpiecznym, a także funkcjonalnym schowkiem dla samochodów. Poza tym nowoczesne garaże blaszane, świetnie sprawdzają się również w roli warsztatu lub magazynku. Dlaczego warto zainwestować w garaż blaszany? Czym się kierować, kupując tego rodzaju schowek konstrukcji blaszanej?

Dlaczego garaż to dobra inwestycja?

Wielu kierowców decyduje się na wynajem garażu tylko sezonowo, uznając że latem samochód nie wymaga zadaszenia i dodatkowej ochrony. Tymczasem pojazd narażony jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych o każdej porze roku. Nie tylko ujemne temperatury mu nie służą. Wiosną oraz jesienią, gdy warunki atmosferyczne są bardzo zmienne, blaszane garaże stanowią osłonę przed niespodziewanym gradem lub wichurą, podczas których spadające gałęzie mogą uszkodzić karoserię. Latem zaś, garaże blaszane chronią pojazd przed promieniami UV. Poza tym nowoczesny garaż blaszany przyczynia się do utrzymania żywotności opon, piór wycieraczek, a także elementów znajdujących się pod maską. Warto także wspomnieć, że inwestycja we własne, przydomowe miejsce postojowe znacząco podnosi wartość pojazdu. Nie od dziś wiadomo, że w momencie sprzedaży, dopisanie w ogłoszeniu treści: 'samochód garażowany’, znacząco podnosi jego wartość. Dodatkowo należy podkreślić, że zastosowanie garaży blaszanych jest znacznie szersze. Blaszaki sprawdzają się również jako pomieszczenia gospodarcze, schowki budowlane, magazynki na narzędzia ogrodowe bądź rowery.

Jakie mają zalety garaże blaszane?

Inwestycja w tanie garaże blaszane to nie tylko korzyści finansowe. Montaż garażu blaszanego ma również wiele zalet z praktycznego punktu widzenia. Blaszaki są solidnymi konstrukcjami, stanowiącymi bezpieczne schronienie dla pojazdu przed warunkami atmosferycznymi oraz otoczeniem. Garaże z blachy ocynkowanej nie wymagają specjalnego przygotowania. Konieczne jest jedynie zakotwiczenie, czyli umocowanie do przygotowanego podłoża. W odróżnieniu od garaży murowanych, fundamenty nie muszą być głębokie. Alternatywę stanowią płyty chodnikowe lub wylewka betonowa. Nowoczesny garaż blaszany odbiega od blaszaków znanych sprzed lat. Najnowsze konstrukcje prezentują się bardzo estetycznie, a dodatkową ich wartością jest możliwość wyboru koloru. Do współczesnej produkcji garaży blaszanych stosuje się parametry dostosowane do indywidualnych wymagań klientów, co pozwala dopasować wygląd przydomowego pomieszczenia do elewacji domu.

Garaż blaszany od sprawdzonego producenta

Jednym z ważniejszych parametrów decydujących o wyborze garażu z blachy jest jego przeznaczenie. Może on bowiem nie tylko służyć przechowywaniu samochodu, ale także jako warsztat, magazynek, a nawet sklepik. Czynnik wpływa również na dookreślenie wymiarów. W ofercie tego producenta www.maritom.pl znajdują się zarówno propozycje standardowe, czyli garaż blaszany 3×5, jak i większe blaszaki dwuskrzydłowe z dachem dwuspadowym o wymiarze 6×6. Producent garaży blaszanych w odniesieniu do indywidualnych potrzeb klientów, umożliwia im wprowadzanie szeregu modyfikacji do klasycznych konstrukcji w tym m.in. wykonanie otworów okiennych, a nawet produkcję z blachy akrylowej w jednym z kolorów palety RAL.

Garaże blaszane od lat cieszą się dużą popularnością. Jednak ich współczesna wersja odbiega od standardów znanych z dawnych lat. Nowoczesne konstrukcje odpowiadają rzeczywistym potrzebom klientów. Dodatkowo blaszaki znacząco zyskały na estetyce. Dzięki odpowiednim modyfikacjom, mogą stać się funkcjonalnym dopełnieniem elewacji budynku.

Loading

Reklama
Reklama