Cztery Pory Roku Maugosi Sycz

Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu i Referat ds. kultury Śląska przy Muzeum Śląskim w Görlitz, organizatorzy wystawy „Cztery Pory Roku” prezentującej prace malarskie Maugosi Sycz, zapraszają w piątek, 16 czerwca o godzinie 17.00, do galerii sztuki przy ul. Parkowej 1, na uroczyste otwarcie ekspozycji.

You are currently viewing Cztery Pory Roku Maugosi Sycz

Maugosia Sycz urodziła się w 1956 roku w Gliwicach na Górnym Śląsku, skąd rozpoczęła swoją życiową wędrówkę, która zaprowadziła ją najpierw do Krakowa, gdzie studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 1979 roku do Holandii, gdzie odnalazła swoje powołanie. Studiowała tam malarstwo i grafikę na Akademii Sztuk Pięknych Minerva w Groningen, a następnie na Akademii Gerrita Rietvelda w Amsterdamie, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1985 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako portrecistka. Aktualnie jednak jej ulubionymi tematy malarskie to pejzaże i świat roślin, a szczególnie kwiaty.

 

 

Od 10 lat pracownia artystki mieści się w Pałacu Sławnikowice koło Zgorzelca, gdzie tworzy i prezentuje swoje aktualne prace. Obrazy Sycz znajdują się również w kolekcjach prywatnych i publicznych w Holandii, Francji, Niemczech i USA. Wystawa, którą od 16 czerwca do 10 września gościć będziemy w galerii Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu jest pierwszą tak obszerną prezentacją jej prac malarskich w Europa-Mieście Görlitz-Zgorzelec.

Artystka od 40. lat jest wierna klasycznej technice farb olejnych, które kombinuje na swój sposób z akrylami. Styl i tematyka jej obrazów zmieniały się z biegiem czasu, ale jej oryginalna sygnatura i romantyczna malarska wrażliwość zawsze są w nich widoczne. Zafascynowana grą światła i magią koloru, tworzy w unikalny sposób perspektywiczną głębię w dwuwymiarowej przestrzeni obrazu. Inspiracją są dla niej emocje rodzące się w kontakcie z naturą, światłem, przestrzenią, krajobrazem.

Wystawa „Cztery pory roku” | Maugosia Sycz

  • 16 czerwca -10 września 2023 | galeria sztuki | Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu
  • Godziny otwarcia: codziennie 15-18 | Wstęp wolny
  • Wernisaż: 16 czerwca 2023, godz. 17:00

Zapraszamy serdecznie!

Loading

Ten post ma jeden komentarz

  1. Piotr

    WITAM Z ZAINTERESOWANIEM PRZECZYTAŁEM TEN ARTYKUŁ ODNOŚNIE WERNISARZY TAK WSPANIAŁEJ ARTYSTKI. MOJ BRAT ZDZISŁAW SYCZ RÓWNIEŻ BYŁ ŚWIETNYM MALARZEM POCHODZIŁ RÓWNIEŻ Z TYCH STRON MOŻE JESTEŚMY RODZINĄ. PROSZĘ O KONTAKT PODAJE meila. muz21@wp.pl Piotr Sycz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama