Co sądzimy o wydatkach socjalnych?

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”, Polacy chcą utrzymać wydatki socjalne. Programy wprowadzane przez obecny rząd zyskują poparcie także wśród wyborców opozycji.

You are currently viewing Co sądzimy o wydatkach socjalnych?

Jak czytamy w dzienniku, według sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” aż 75 proc. badanych jest „zdecydowanie” lub „raczej” za utrzymaniem obecnie działających programów socjalnych, np. tak zwanej 13. emerytury czy 500+. Tylko 15 proc. „zdecydowanie” chce, by je zlikwidować, a 8 proc. „raczej” chciałoby, by tak się stało. 3 proc. respondentów nie ma zdania.

Popierają wyborcy rządu i opozycji

„Rz” podkreśla, że w kwestii wydatków socjalnych zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości są jednoznaczni. 75 proc. z nich zdecydowanie chce utrzymania świadczeń, 23 proc. „raczej” a jedynie 2 proc. życzyłoby sobie ich likwidacji.

Wyborcy opozycji są dużo bardziej podzieleni, ale oni również w większości okazują się zwolennikami świadczeń. 24 proc. z nich „zdecydowanie” popiera obecne programy socjalne, a 36 proc. – „raczej”. 15 procent „raczej” chciałoby ich likwidacji, a 21 proc. domaga się tego „zdecydowanie”.

Kobiety częściej popierają świadczenia

Grono popierających świadczenia socjalne to w dużej mierze kobiety. Aż 84 proc. z nich chce (co najmniej) utrzymania obecnego systemu świadczeń, 14 proc. jest temu przeciwnych, a 3 proc. nie ma zdania. Mężczyźni są w tym zakresie nieco bardziej sceptyczni. 65 proc. z nich opowiada się za kontynuacją wypłat, a 33 proc. pozostaje przeciw. 2 proc. nie ma zdania.

Źródło: businessinsider.com.pl

Loading

Ten post ma 2 komentarzy

  1. koszews psk

    popieraja bo ciemnota nie wie ze to wplywa na inflacje i tacy durni ludzie pojda i zaglosuja na Pis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Reklama
Reklama