Brawa dla seniorów – nie dali się oszukać

Wczoraj zgorzeleccy policjanci otrzymali cztery zgłoszenia od mieszkańców Zgorzelca o próbie oszustw. Seniorzy odebrali telefony od rzekomych wnuczków i policjantów z informacją o spowodowanym przez ich członków rodziny wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście seniorzy byli świadomi zagrożenia i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.

You are currently viewing Brawa dla seniorów – nie dali się oszukać

Prowadzone akcje profilaktyczne skierowane do seniorów sprawiają, że coraz większa liczba mieszkańców naszego powiatu jest świadoma zagrożeń i nie daje się oszukać. Tak było wczoraj, gdy dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał cztery zgłoszenia od mieszkańców Zgorzelca o próbie wyłudzenia od nich pieniędzy. Potencjalne ofiary otrzymywały telefony od rzekomych wnuczków lub policjantów z informacją o spowodowanym przez ich członków rodzin wypadkach oraz pilnej potrzebie wpłacenia pieniędzy celem uniknięcia więzienia. Na szczęście wszyscy seniorzy wyczuli oszustwo i nie uwierzyli w historie przestępców, a ich oszczędności pozostały bezpieczne.

 

 

Pamiętajmy, aby ustrzec się przed oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta, należy zachować ostrożność w sytuacjach gdy ktoś prosi nas o pieniądze, a po ich odbiór ma zgłosić się obca nam osoba. Upewnijmy się, czy rzeczywiście ktoś z naszej rodziny potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że żaden funkcjonariusz Policji nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na wskazany rachunek bankowy.

Zwracamy się również do młodych ludzi, aby informowali swoich rodziców, dziadków, sąsiadów mieszkających samotnie jak działają oszuści i jak należy się zachować w podejrzanych sytuacjach.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Dodaj komentarz

Reklama
Reklama