BOGATYNIA – Otwarcie parku „Winiarnia”

W piątek 14 lipca 2023r odbyło się otwarcie Parku „Winiarnia” połączone z turniejem siatkówki plażowej.

You are currently viewing BOGATYNIA – Otwarcie parku „Winiarnia”

W turnieju wzięły udział drużyny: OSP Bogatynia, ”Dziki z GPO”, UKS „Libero” Bogatynia, reprezentacja BWiO oraz PEC Bogatynia. Rywalizacja była zacięta, każda z drużyn do samego końca walczyła o piłkę. Emocji było w nadmiarze. Turniej zgromadził wielu kibiców. Sądząc po tym z jakim zainteresowaniem przyglądali się grze rozgrywki bardzo się podobały.

Finalnie pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS „Libero” Bogatynia, drugie miejsce wywalczyła drużyna gospodarzy wydarzenia „Dziki z GPO”, zaszczytne trzecie miejsce zajęła drużyna z PEC Bogatynia. Grę sędziował niezastąpiony Marcin Woroniecki, który odpowiadał również za oprawę muzyczną oraz nadawał odpowiedni kształt wydarzeniu. Nad zdrowiem mieszkańców i członków drużyn czuwał Krzysztof Suszczyński z zespołem ratowników z OSP Bogatynia. Wszystkim drużynom gratulujemy i cieszymy się, że pomysł imprezy spotkał się z tak żywym odzewem. Wydarzeniu towarzyszyło wystąpienie burmistrza Wojciecha Dobrołowicza, który słowem wstępu przywitał mieszkańców i zaprosił do wspólnej zabawy oraz korzystania z parku. Pogratulował mieszkańcom powstania tak wspaniałego miejsca do wypoczynku i zabawy, które ma wielki potencjał na przyszłość.

 

 

Ważnym punktem podczas spotkania z mieszkańcami było stoisko edukacyjo-ekologiczne, którego hasło przewodnie brzmiało: „Wymień 5 butelek na porcję loda”. Mieszkańcy, głównie dzieci i młodzież, tłumnie przybyli z pustymi butelkami PET. Porcję lodów można było również zdobyć biorąc udział w loterii, odpowiadając na wylosowane pytanie dotyczące segregacji odpadów. Wiedza najmłodszych uczestników zdumiewała – niejeden dorosły mógłby się od nich uczyć.

Było wspólne kolorowanie dla najmłodszych, quizy, zagadki i krzyżówki na temat segregacji i recyklingu. Dla najmłodszych animatorka Gabarka przygotowała wspaniałe animacje. Zainteresowanie było ogromne, a rodzice mogli odetchnąć gdy ich pociechy oddawały się grom i zabawom pod okiem doświadczonych animatorów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, które były oblegane przez dzieci od samego początku do ostatnich minut.
Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie i spędzili piątkowe popołudnie właśnie w tym miejscu.
Wierzymy, że dzięki włożonej pracy i zaangażowaniu w stworzenie na nowo tego miejsca, zacznie ono żyć jak dawniej, że mieszkańcy znów zaczną z tego miejsca korzystać i każdy będzie szanował to co tam powstanie.

Dziś chcielibyśmy, zachęcić do korzystania z tej przestrzeni, dlatego Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania zdecydowało o założeniu na stałe siatki do gry w siatkówkę plażową, by mieszkańcy mogli w pełni korzystać z przygotowanego boiska nie tylko wówczas gdy odbywają się zaplanowane rozgrywki. Mamy nadzieję, że zaszczepimy w młodzieży bakcyla sportowego.

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama