BOGATYNIA – „Francois DUO”

W piątek, 24 listopada o godzinie 19.00 odbył się dziewiąty koncert z cyklu „Atena na Bis!”. Na scenie wystąpił duet „Francois DUO”.

You are currently viewing BOGATYNIA – „Francois DUO”

W październiku postawiliśmy na młodych i lokalnych artystów, którzy pokazali naszej „Atenowej” publice mocne, metalowe brzmienie. W listopadzie postanowiliśmy ostudzić nieco emocje i zabrać was do malowniczej Francji.

Francois Martineau to rodowity Francuz mieszkający od kilku lat w Krakowie. Polacy poznali go bliżej w 2018 roku, kiedy w programie telewizyjnym „Mam Talent” otrzymał od Małgorzaty Foremniak „złoty przycisk”, który dał mu szansę wystąpić w półfinale programu. Dzięki temu muzycznemu wydarzeniu zyskał rozpoznawalność i pewność, że właśnie w naszym kraju chce pozostać i rozwijać swoją karierę.

 

 

Przez półtorej godziny zgromadzeni goście brali udział w muzycznej podróży „Między Sekwaną a Wisłą”, słuchając utworów m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Turnaua, Seweryna Krajewskiego śpiewanych w języku francuskim oraz utworów francuskich śpiewanych w naszym ojczystym języku, m.in. Charles’a Aznavour’a, czy ojca Francois, Rogera Martineau. Podczas koncertu artyście towarzyszył znakomity akordeonista i pianista Mateusz Gurgul.

Serdecznie dziękujemy za ten magiczny wieczór zarówno artystom jak i licznie zgromadzonym słuchaczom. Już dziś zapraszamy na kolejne koncerty z cyklu „Atena na Bis!” w przyszłości.

Wystąpili:
Francois Martineau – gitara akustyczna, wokal
Mateusz Gurgul – akordeon, piano
Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.
Nagłośnienie i oświetlenie: BOK
Mecenas Kultury: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA
foto: BOK

Źródło: Bogatynia.pl

Loading

Reklama
Reklama