BOGATYNIA – Kiermasz i Warsztaty Wielkanocne

W dniach 15-17 marca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury bawiliśmy się na Kiermaszu i Warsztatach Wielkanocnych.

You are currently viewing BOGATYNIA – Kiermasz i Warsztaty Wielkanocne
Na dolnym holu odbywał się kiermasz naszych lokalnych wystawców. Można było nabyć ozdoby świąteczne, stroiki, jajeczka, obrazy, makramowe bransoletki, mydełka i olejki eteryczne, świąteczne poszewki i pyszne ciasta za przysłowiowe „kilka złotych”.
W sobotę i w niedzielę o godzinie 14.00 odbyły się darmowe seanse filmów Disney’a dla dzieci oraz ich opiekunów w kinie KADR 3D.
Następnie na sali tanecznej odbywały się świąteczne animacje i zabawy dla dzieci prowadzone przez Animatorkę Gabarkę oraz jej „Gabarkową Ekipę”.
Poza tym przez weekend bawiliśmy się na warsztatach plastycznych tworząc oryginalne ozdoby świąteczne, zajączki i poduszeczki. Wioska Czarów i Magii ze Spytkowa przygotowała zajęcia manualne dla dzieci, podczas których powstawały kurki i zajączki ze słomy.
Bogatyńska Klanza zadbała o najmłodszych oferując moc stołów warsztatowych, na których powstawały oryginalne ozdoby świąteczne.
W sali 103 na górnym holu szkoły podstawowe rywalizowały w Międzyszkolnym Konkursie „Pozytywna Szkoła – edycja 2024 – Stroik Wielkanocny”. Ostatecznie w wyniku weekendowego głosowania zwyciężył stroik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz na zakończenie Kiermaszu i Warsztatów Wielkanocnych na sali tanecznej uroczyście wręczył główną nagrodę za najpiękniejszy stroik, którą była kwota 15.000 zł na utworzenie w szkole strefy wolnej od Internetu.
Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy wzięli udział w naszych 3 dniowych działaniach. Zapraszamy na kolejne warsztatowo-kiermaszowe emocje w grudniu!
Organizatorzy: Bogatyński Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni, Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny.
Fot. BOK

Loading

Reklama
Reklama