BOGATYNIA – Francois DUO – „Odmieńmy tylko rytm!”

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia oraz Bogatyński Ośrodek Kultury zapraszają na dwunasty koncert z cyklu „Atena na Bis”.Francois DUO – „Odmieńmy tylko rytm!”

You are currently viewing BOGATYNIA – Francois DUO – „Odmieńmy tylko rytm!”

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Charles’a Aznavour’a
7.03.2024
godz. 19.00
kawiarnia „Atena”

Bilety w cenie 40 zł do nabycia od piątku 23.02. w kasach BOK.

Francois Martineau jest piosenkarzem mieszkającym w Krakowie, ale pochodzącym z Wandei we Francji. Jego ojciec, Roger Martineau, ze swoim bratem Patrice stworzyli zespół muzyczny, les frères Martineau („Bracia Martineau”) i to właśnie dzięki nim pokochał muzykę i poezję francuską, a szczególnie filary piosenki francuskiej ostatniego wieku: Jacques Brel, Charles Aznavour, Georges Brassens itp. Karierę sceniczną rozpoczął w Polsce w 2018 r. po otrzymaniu złotego przycisku od Małgorzaty Foremniak w konkursie telewizyjnym „Mam Talent”.

 

 

Ponad 5 lat temu odszedł od nas wybitny piosenkarz Charles Aznavour. Tylko śmierć zdołała przerwać szalony rytm tworzenia i koncertowania tego 94-letniego symbolu piosenki francuskiej. Inspirując się słynnym utworem „Les plaisirs démodés”, zaadaptowanym przez Wojciecha Młynarskiego pt. „Odmieńmy tylko rytm”, Francois stworzył spektakl, w którym przeplatają się najpiękniejsze piosenki Aznavoura śpiewane w języku francuskim i polskim oraz najciekawsze anegdoty i cytaty z życia artysty. Przy akompaniamencie Mateusza Gurgula (akordeon, piano), Francois kołysze swoją widownię między lekkością a głębią, między poezją liryczną a kabaretem, między językiem francuskim a polskim…

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury, UMiG Bogatynia.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia.

Loading

Reklama
Reklama