65-lecie Zgorzeleckiego Koła Filatelistów

W niedzielę (25.06.2023 r.) zgorzeleccy filateliści obchodzili jubileusz 65-lecia istnienia. Zgorzeleckie koło PZF nr 63 rozpoczęło swoją działalność jesienią 1958 r. Zawiązało je kilkanaście osób, a pierwszym przewodniczącym został Włodzimierz Wilczak. Za datę powołania przyjmuje się dzień 1 grudnia 1958 r. a koło liczyło wtedy 11 członków. Podczas obchodów można było zobaczyć wystawę przygotowaną przez filatelistów. Z okazji jubileuszu Zgorzeleckie Koło Polskiego Związku Filatelistów zamówiło ponad 300 znaczków Poczty Polskiej, okazjonalne karty oraz okolicznościowy stempel.

You are currently viewing 65-lecie Zgorzeleckiego Koła Filatelistów

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński pogratulował członkom koła za ich działalność oraz życzył dalszych sukcesów, niezliczonych odkryć, fascynujących spotkań i nieustającej radości płynącej z uprawiania filatelistyki.

 

 

Filatelistyka to dziedzina zajmująca się kolekcjonowaniem, badaniem i analizą znaczków. Osoby zajmujące się filatelistyką, zwane filatelistami, zbierają znaczki zarówno ze względu na ich wartość historyczną i artystyczną, jak i z powodów emocjonalnych i pasji do tego hobby. Filateliści poszukują różnych rodzajów znaczków, w tym tych o unikalnym wzorze, limitowanej emisji, błędach drukarskich lub tych związanych z konkretnymi tematami, takimi jak sport, historia, przyroda, sztuka czy literatura. Kolekcje znaczków mogą być tworzone według różnych kryteriów, w zależności od zainteresowań i preferencji kolekcjonera.

 

Źródło: powiatzgorzelecki.pl

Loading

Reklama
Reklama