ZAWIDÓW – Uroczyste spotkanie kończące kadencję Rady Miejskiej

Wczoraj, czyli 16. kwietnia, odbyło się uroczyste spotkanie kończące 8. kadencję Rady Miejskiej w Zawidowie. Ta kadencja okazała się najdłuższą w historii, trwającą ponad 5 lat. Podczas tej wyjątkowej sesji dokonano podsumowania minionego okresu oraz wyrażono serdeczną wdzięczność radnym.

You are currently viewing ZAWIDÓW – Uroczyste spotkanie kończące kadencję Rady Miejskiej

W trakcie tego symbolicznego spotkania, które jednocześnie zamykało tę wyjątkową kadencję, Burmistrz Robert Łężny przedstawił najważniejsze inwestycje zrealizowane w tym czasie. Wyraził także głęboką wdzięczność za owocną współpracę, podkreślając, że to zaangażowanie radnych oraz zdolność do osiągania kompromisów pozwoliły zrealizować wiele dobrego na rzecz miasta.

 

 

Doceniając pracę radnych, radcy prawnego oraz pracowników administracyjnych Burmistrz Robert Łężny uhonorował wszystkich eleganckimi upominkami, wyrażając tym samym wdzięczność za ich wkład w rozwój Zawidowa.

Obecna kadencja samorządu terytorialnego potrwa formalnie do dnia 30 kwietnia 2024 roku. W 2018 roku podjęto decyzję o wydłużeniu kadencji samorządowej z tradycyjnych 4 lat do 5 lat. Dodatkowo, Sejm przesunął termin wyborów samorządowych z jesieni 2023 roku na wiosnę 2024 roku. W rezultacie ósma kadencja okazała się najdłuższą w historii, trwającą ponad 5 lat.

W tym czasie zawidowscy radni spotkali się na sesjach 87 razy i podjęli 365 uchwał.

Źródło: zawidow.eu

Loading

Reklama
Reklama