Zyskaj więcej obserwujących na Instagramie – 5 skutecznych metod

W dzisiejszych czasach bardzo istotną rolę odgrywają media społecznościowe. To już nie tylko miejsca służące do komunikowania się i szukania znajomych, ale również promowania swojej działalności, szukania i zdobywania klientów oraz zarabiania.

You are currently viewing Zyskaj więcej obserwujących na Instagramie – 5 skutecznych metod

Nic więc dziwnego, że ludzie chcą ze swoimi postami dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jest wiele mediów społecznościowych, a jednym z najbardziej popularnych o ogromnych zasięgach jest Instagram.

 

Obserwujący na Instagramie – kim są?

 

Są to wszyscy użytkownicy, którzy dzięki włączonej opcji obserwacji, obserwują profile innych na Instagramie. Taki użytkownik widzi wszystko, co dzieje się na koncie, czyli nowe posty, nowe filmiki, relację na żywo i wszystko, co wrzuci obserwowany profil. Instagram w żaden sposób nie ogranicza liczby followersów, dlatego najpopularniejsze konta mają ich miliony.

 

Na Instagramie można założyć zarówno profil prywatny, jak i publiczny.

 

Profil publiczny – najczęściej zakładany profil, każdy może go zobaczyć i zaobserwować.

 

Profil prywatny – tylko użytkownicy, którzy wysłali prośbę i została ona zaakceptowana, mogą przeglądać i obserwować takie konto.

 

Obserwujący na Instagramie jak ich zdobyć? 5 skutecznych sposobów

 

Dodawanie ciekawych treści, które przyciągają innych, jest najważniejsze. Nawet jeżeli ktoś trafi na profil, ale uzna, że nie ma na nim nic godnego uwagi, to go opuści. Ludzi trzeba zaangażować, dać im coś ciekawego, co sprawi, że chętnie będą wracać po więcej, a tym samym zaczną obserwować profil.

 

Promowanie profilu

 

Nawet najciekawsze treści nie zdobędą widzów, jeżeli nie będą dobrze promowane. Promowanie konta można podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne

 

Promowanie zewnętrzne – obejmuje wszystko, co dzieje się poza Instagramem. Dobrą metodą jest reklamowanie swojego konta na innych mediach społecznościowych, albo blogu lub kanale, jeżeli ktoś posiada, niektórzy dodają też link do profilu na różnych forach i w komentarzach.

 

Promowanie wewnętrzne – wszystko to, co robi się na platformie. Dobrym sposobem są komentarze innych postów, często osoba, która otrzymała komentarz, odwdzięcza się tym samym. Inną skuteczną metodą są odpowiednio dobrane hasztagi. Dzięki nim posty trafiają do grupy docelowej, która najprawdopodobniej będzie zainteresowana treścią. Częstym błędem ludzi jest dodawanie złych i nieprzemyślanych hasztagów. Nie dają one żadnego efektu, a jedynie powodują, że trafiają one do użytkowników niezainteresowanych danym postem.

 

Regularność

 

Jest niezwykle istotna, chociaż wciąż wiele osób nie docenia jej wpływu na zdobywanie nowych fanów. Sam Instagram nagradza regularność, promując bardziej profile, które dodają systematycznie treści. Ludzie również lubią regularność, ponieważ wiedzą, kiedy spodziewać się czegoś nowego.

 

Dobre opisy pod postami

 

Dobry opis niezależnie, czy to blog, kanał, czy opis produktu zawsze będzie przyciągał i nie Inaczej jest na Instagramie. Ciekawy wzbudzający zainteresowanie zachęci ludzi do zapoznania się z dalszą treścią, a potem być może zapoznania z całym profilem i zaobserwowania go. Jest też szansa, że post okaże się na tyle wartościowy, że zostanie przekazany dalej, co wpłynie na popularność całego konta. Każdy opis powinien być dokładnie przemyślany i przyciągający, a nie dodany, żeby tylko był.

 

Zakup followersów na Instagramie

 

Wprawdzie to płatna metoda, ale koszty biorąc pod uwagę potencjalne korzyści, wcale nie są duże. W dodatku wydaje się to być najskuteczniejsza metoda zdobywania obserwujących, jest też w 100% bezpieczna, ponieważ Instagram w przeciwieństwie do niektórych mediów nie blokuje kont za takie praktyki.

 

Jedynie co należy zrobić to znaleźć wiarygodną i godną zaufania stronę, na której można dokonać zakupu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że żadna uczciwa strona nigdy nie zapyta o hasło do konta, ponieważ nie jest to potrzebne. Przykładowo na stronie InstGrow.pl wymagane jest podanie tylko nazwy użytkownika, aby kupić follow (konto musi być publiczne). Zakup followersów wiąże się również z dodatkowymi lajkami, co wpływa na popularność postów, ponieważ algorytm promuje posty, które podobają się ludziom i zdobywają polubienia.

 

Followersi na Instagramie, dlaczego warto mieć ich jak najwięcej?

 

Są ważni, ponieważ dzięki nim na profilu cały czas coś się dzieje. Komentarze, polubienia, przesyłanie postów dalej, to wszystko jest możliwe właśnie dzięki obserwującym. Taka aktywność daje również korzyści ze strony algorytmu, który będzie promował aktywne posty i cały profil.

 

Ilość obserwujących w znaczącym stopniu wpływa na popularność konta, dlatego warto wprowadzić swój Instagram na wyższy poziom. Otworzy to nowe możliwości zwłaszcza finansowe, ponieważ dla firm licznik obserwujących jest najistotniejszym czynnikiem i są w stanie zapłacić dużo za współpracę. Instagram może być formą relaksu, sposobem na zabicie czasu, ale także sposobem na dodatkowy zarobek.

Loading

Reklama
Reklama