Polsko-niemiecki projekt Tandemowy „Talk Labs 2023”

Stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen e.V. w Görlitz, we współpracy z Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu, zaprasza do udziału w projekcie tandemowym dla multiplikatorów polsko-niemieckiej wymiany młodzieży Talk Labs 2023, który odbędzie się w dniach od 10 do 16 lipca w Europamieście GörlitZgorzelec. Projekt jest organizowany przy dofinansowaniu ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

You are currently viewing Polsko-niemiecki projekt Tandemowy „Talk Labs 2023”

Istotą projektu są codzienne spotkania osób uczestniczących w tandemie, warsztaty językowe oraz podejmowanie różnego rodzaju aktywności. W programie znajdzie się m.in. wspólne ognisko, zwiedzanie miasta po obu stronach Nysy oraz Stalagu VIII A znajdującego się na terenie Zgorzelca, wyjście do kina czy wycieczka rowerowa nad jezioro.

Nauka języka w tandemie oznacza, że dwie osoby wspierają się nawzajem w przyswajaniu języka ojczystego drugiej osoby. Poprzez kontakt z rodzimym użytkownikiem języka obie osoby uczą się nie tylko języka sąsiada, ale dowiadują się wiele o kulturze jego kraju.

Wartością dodaną projektu jest fakt, iż program spotkań ma również na celu podnoszenie jakości wymian polsko-niemieckich i szkolenie obecnych lub potencjalnych multiplikatorów/rek międzynarodowych spotkań młodzieży. W związku z tym podejmowane tematy będą tematami ważnymi społecznie oraz będą miały charakter szkoleniowy.

 

 

Projekt jest skierowany do 10 osób z Polski i 10 z Niemiec powyżej 18 roku życia (bez górnej granicy wiekowej) uczących się lub studiujących język niemiecki (nie muszą być to jednak studenci/studentki wyłącznie germanistyki i pochodnych – jedynym wymaganiem jest poziom języka obcego, w tym przypadku niemieckiego oscylujący między A2 i B2).

Wydarzenie kierowane będzie przez wykwalifikowaną, dwujęzyczną kadrę. Cena w przypadku osób
z polskim adresem zamieszkania wynosi 500 PLN (opłata zawiera zakwaterowanie, wyżywienie oraz wszystkie planowane aktywności).

Zgłoszenia: Chęć udziału w projekcie należy zgłosić do 30.06.2023 r. za pośrednictwem formularza online, dostępnego na stronie https://www.meetingpoint-memory-messiaen.eu/talklabs/. Znajdują się tam również wszystkie szczegóły dotyczące projektu.

Kontakt: Klaudyna Michalska talklabs@meetingpointmm.eu

źródło: Meetingpoint Memory Messiaen e.V.

Loading

Reklama
Reklama